Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkrásnější sluneční brýle roku 2024: Které tvary budou nejvíce trendy?

Každý, kdo miluje módu, si jistě moc dobře uvědomuje, že sluneční brýle mají velkou moc. Pokud jsou správně zvolené tak, aby nám slušely a zároveň perfektně podtrhovaly outfit, můžou nám dodat pořádnou dávku sebevědomí nebo se s nimi můžeme cítit jako filmové hvězdy. Pojďme se společně podívat na ty nejvíc trendy sluneční brýle v roce 2024.

Sluneční brýle nás mohou schovat před světem, za nimi máme pocit, že jsme víc inkognito. Zároveň jsou skvělým řešením po propařené či z jiného důvodu probdělé noci, kdy nemáme úplně svůdný pohled a ty nejuhrančivější oči na světě. Navíc s nimi skvěle doplníme každý náš outfit, přestože mnoho lidí sluneční brýle jako módní doplněk stále ještě velmi podceňuje. A samozřejmě pomysleme, jak nepříjemné to je, když vyrazíte z domu bez nich a jako na potvoru svítí ostré slunce. V takové chvíli chápeme slova Shakespearova Richarda III., jen bychom dali království za brýle, ne za koně.

Mohlo by se vám líbit

Růže jako módní trend jara 2024: Jak je nosit?

Venku je stále ještě chladno, ale jaro už se pomalu blíží. A to znamená jediné – nastal ideální čas na nakupování jarního oblečení. Jako každý rok, ani tento neuděláte chybu s jakýmkoliv květinovým vzorem. Podle módních odborníků bude letos ale konkrétně vynikat zejména růže.
marianne.cz

Stejně jako se vším ostatním ohledně módy se i tento doplněk mění podle aktuálních trendů a dle Vogue budou samotné brýle (ať už sluneční, nebo dioptrické) významným doplňkem letošního roku. Jaké sluneční brýle tedy budou v roce 2024 zdobit naše nosíky?

 

Sportovní brýle nahraďte klasickými kočičími

I když se v loňském roce těšily velké popularitě, ukliďte sportovní brýle někam dozadu. Na řadu totiž přichází klasické elegantní a sexy cat-eye brýle. Tento tvar vznikl v 50. letech. Mají kulatý tvar s drobným zašpičatěním u spánků. Možná se vám může zdát, že budou příliš výrazné a odvážné, nicméně je to přesně naopak. Cat-eye brýle jsou nenápadnou klasikou. Hodí se pro oválné a obdélníkové tvary obličeje.

Přišel čas na designovou aktualizaci oblíbených pilotek

Pilotky se staly snad nejoblíbenějšími brýlemi u mužů i u žen. Díky svému tvaru, který sluší téměř každému, a nadčasovému designu není žádným překvapením, že si každoročně udržují pozici na vyšších příčkách současných trendů. Ovšem, letos už potřebovaly aktualizaci. Vyberte si ze zajímavých designérských kousků, které zaručeně strhnou pozornost všech přímo na střed vašeho obličeje. Pilotky sluší oválným a kulatým tvarům obličeje, lidem s obličejem ve tvaru srdce a diamantového tvaru.

Retro a zároveň nadčasové Clubmaster

Tyto brýle nejsou zase až tak velkým fenoménem jako například pilotky. Rozhodně s nimi ale letos uděláte velkou parádu. Velkou oblibu u mnoho generací s vysloužily svým staromódním, ale zároveň nadčasovým, elegantním designem. Specifickým rysem těchto brýlí je výrazná horní část rámu. Vyzařuje z nich ležérní energie a jako by říkaly, že se neberou příliš vážně. A přesně pro takový typ lidí jsou Clubmaster ideální. Jsou skvělou volbou, pokud máte kulatý, oválný nebo trojúhelníkový tvar.

Buďte inkognito s oversize brýlemi

Dokážete si představit něco víc elitního než oversize brýle „mouchy“? Stačí se schovat za velké obroučky a hned se ulicemi ponesete jako hollywoodská hvězda. A letos platí, že čím větší, tím lepší. Ocení je především výrazné osobnosti, které se nebojí jít s dobou. Navíc navozují dojem luxusu.

Trendy sluneční brýle pro rok 2024
Zdroj článku

Související články

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?