Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nezapomenutelné kousky, které oblékla Sarah Jessica Parker jako Carrie v Sexu ve městě

Info ikona
Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker dnes slaví narozeniny a to se jeví jako skvělá příležitost pro připomenutí si její nejznámější role Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Carrie si potrpěla na módu a my se rozhodli zavzpomínat právě na její šatník.

Tereza Čaladi | 25. 03. 2023

Seriál Sex ve městě není ikonický pouze svým příběhem, který vypráví o přátelství čtyř žen, z nichž jsou každá úplně jiná, a i přesto si spolu tak nějak rozumí. Zároveň je pro něj typické to, že jeho hlavní hrdinky jsou neskutečně chic a nebojí se žádných outfitů.

To platí snad pro každou z nich, ale pro vypravěčku příběhu – Carrie Bradshaw – obzvlášť. Carrie je novinářka, která nejprve píše pro fiktivní časopis The New York Star sloupky zejména o sexu, ženách, přátelstvích, láskách, rozchodech a dalších věcech, s nimiž se single ženy po třicítce potýkají. Na konci čtvrté série ale začne psát pro známý módní časopis Vogue. Dává tak smysl, že má k nejrůznějším módním kouskům blízko a užívá si různé značky jako boty od Louboutina (také si vzpomínáte na ten díl, kde jí je vyměnili?) nebo šaty od Diora.

Vzhledem k tomu, že má představitelka Carrie – Sarah Jessica Parker – dnes 58. narozeniny a že teď zase začíná být v kurzu to, co se nosilo na přelomu 90. let a roku 2000, když původní seriál vznikal, rozhodli jsme se pro vás sestavit galerii s tím, co v seriálu a v následných filmech oblékla. Můžete se tak inspirovat, nebo pouze zavzpomínat na její outfity v Sexu ve městě.

Nezapomenutelné kousky Carrie Bradshaw

Carrie se toho jednoduše nebála. A pokud sledujete Emily in Paris, pak zde najdete možná nějaké podobnosti. Tento seriál má totiž nejen stejného tvůrce, kterým je Darren Star, ale má i stejnou stylistku – Patriciu Field. Emily je Carrie určitě inspirována, ale na současnou dobu a Francii je ještě o něco odvážnější, než byla její předchůdkyně.

Módu má přitom v lásce i sama Sarah Jessica Parker, která stejně jako Carrie Bradshaw miluje boty. Z toho důvodu v roce 2014 uvedla na trh vlastní kolekci bot a kabelek, na níž spolupracovala s šéfem značky Manolo Blahnik Georgem Malkemusem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku