Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Vlasový trend 90. let je zpět aneb Způsoby, jak dnes nosit skřipce

Info ikona
messy bun

Všichni už ví, že 90. léta jsou zpět. A to se týká nejenom módy, ale i úpravy vlasů! Možná jste si všimli, že v obchodech je opět dostupná široká nabídka skřipců – od těch velkých přes ty ve tvaru motýlů po úplně malinkaté. My pro vás máme ukázky toho, jaké účesy s nimi jdou vytvořit.

Tereza Čaladi | 23. 05. 2023

Skřipce jsou jedním z nejdostupnějších a nejpraktičtějších způsobů, jak přidat do svého outfitu trendový vzhled 90. let. Právě v té době byly totiž široce populární (vzpomínáte například, jak je nosila Rachel z Přátel?).

Navíc jsou perfektní na léto a dají se využívat už teď, když se otepluje. Dokáží totiž snadno udržet vaše vlasy mimo krk a obličej. Takže se vám nikde nelepí.

A to nejlepší? Jsou k vlasům daleko šetrnější než klasické gumičky. Nezpůsobují tolik jako ony lámání vlasů a roztřepené konečky. Přitom i s nimi se dá na vlasech vytvořit vysoký culík a různé drdoly.

Mohlo by se vám líbit

Jaké účesy lze se skřipci vytvořit?

Od 90. let se tento doplněk do vlasů nejspíš nepřestal využívat. Minimálně na stažení vlasů, když jdeme do koupelny, jej snad využíváme každá. Teď jsou v obchodech ale k dostání takové, které nejsou pouze praktické, ale k tomu skvěle vypadají! Jsou pastelové, vzorované, ve tvaru motýlů, veliké, nenápadné, decentní, výrazné a mnoho dalších variant, na které si jen vzpomenete.

Lze s nimi tak vytvořit nejrůznější účesy. Jistě si vybavíte elegantní drdol, „falešný culík“, ale dá se s nimi vymyslet i skutečně devadesátkový „úlet“, když máte v hlavě několik malých skřipečků. A mnoho dalšího. Přesvědčte se sami u nás v galerii.

Účesy se skřipci ve vlasech
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku