Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trend pro babí léto jako stvořený. Už nosíte kovbojské boty?

Info ikona
kovbojske boty

Čas sandálků a pantoflíčků je pro letošní rok pomalu u konce a přichází období uzavřených bot – nízkých, po kotníky a ještě vyšších. Můžete vsadit na osvědčené klasiky, jako jsou tenisky nebo chelsea boty, ale jedním z největších trendů letošního podzimu jsou bezpochyby kovbojské kozačky. Jak je stylově kombinovat?

Eliška Vrbová | 11. 09. 2022

Dokud to počasí jen trochu dovoluje, nebojte se v kovbojských botách odhalit nohy. Skvěle totiž vypadají například s džínovými či koženými kraťasy nebo minisukní. K tomu můžete přidat bílé tričko či bílou košili a outfit doplnit černým sakem, koženou bundou nebo džínovou košilí.

Pokud chcete celému looku přidat ještě trochu více kovbojských detailů, docílíte toho třeba vzorovaným šátkem omotaným kolem ucha kabelky, koženým páskem s výraznější sponou, kloboukem nebo doplňky s třásněmi. Nic se ovšem nemá přehánět, při kombinování těchto kousků stále myslete na to, že méně je více, abyste pak nevypadala spíš jako v kovbojském kostýmu.

Kovbojských bot samozřejmě existuje spoustu typů, mohou být kotníkové nebo i vyšší po kolena, při výběru určitě doporučujeme zvážit, kterou variantu snadněji unosíte vzhledem k ostatním věcem v šatníku – vyšší varianta je poměrně výrazná a hodí se právě spíš k outfitům s odhalenýma nohama, zatímco nižší variantu můžete obout i k dlouhým kalhotům ideálně širšího střihu.

A co barvy? Typické jsou černé nebo tmavě hnědé boty, v obchodech ale určitě narazíte i na bílé nebo i několikabarevné varianty. S denimovými kousky se skvěle kombinují boty v hnědém koňakovém odstínu ideálně v semišové úpravě. Na kovbojských botách také obvykle nechybí nejrůznější kovové detaily a ornamenty, které umí outfit opravdu efektně ozvláštnit.

Jak nosit kovbojské boty?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku