Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v seriálech z 90. let?

Info ikona
Hlavní postavy seriálu Sex ve městě

Kdo by nemiloval 90. léta, a co teprve seriály, které v té době běžely a na které se mnoho z nás dívá dodnes? Pokud si na ně chcete zavzpomínat a otestovat, jak pozorně jste je sledovali, vyzkoušejte si náš kvíz.

Tereza Čaladi | 19. 05. 2023

Když se člověk rozhlédne na ulici kolem sebe, je mu jasné, že 90. léta jsou zpět! Ženy a dívky opět nosí skřipce, ledvinky, bokovky s širokými nohavicemi, krátké topy a podobně. A to v nás vyvolalo nostalgickou náladu.

Mohlo by se vám líbit

Kromě vzniku tohoto ikonického módního stylu byly „devadesátky“ obdobím plným kulturních a technologických změn. Byla to éra, ve které se rozvinul internet a mobilní telefony začaly být běžně dostupné. V oblasti hudby se prosadilo mnoho žánrů, mezi nimi i hip-hop. Ve filmu se objevily kultovní snímky jako Forrest Gump, Titanic či Matrix a široce populární se staly i seriály.

Kromě Přátel, které napadnou nejspíš každého jako první, se jedná například o Pobřežní hlídku, která se držela na předních příčkách ve sledovanosti celé toto desetiletí, romantický Dawsonův svět, ještě romantičtější Esmeraldu, odvážnou Doktorku Quinnovou, Beverly hills 902010, Čarodějky nebo Sex ve městě, který se nám nyní vrátil po tolika letech zpět. Zjistěte, jak pozornými fanoušky těchto a dalších devadesátkových snímků jste byli, a otestujte, co všechno si z nich pamatujete, v našem kvízu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku