Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

V roce 2024 se skřipce do vlasů vracejí do módy a jsou nejen praktickým doplňkem, ale také luxusní ozdobou, se kterou můžete vytvářet spoustu zajímavých účesů. Jejich velkou výhodou je, že s nimi můžete kouzlit zajímavé vlasové kreace snadno a rychle. Naučíme vás tři účesy, které vypadají jako od kadeřníka a přitom vám zaberou jen pár sekund.

Proč je skřipec opět tak populární?

Stále více se klade důraz na péči o fyzické a duševní zdraví, ale také o tělo a krásu, vlasů nevyjímaje. Kadeře jsou naší ozdobou, a tak bychom měly dělat všechno proto, aby byly zdravé a krásné. Proto se snažíme věnovat jim důkladnou péči a zbytečně je nepoškozovat. Doby, kdy jsme jim dávaly zabrat trvalou či každodenním žehlením, jsou pryč, a tak je načase také upustit od utahování hřívy pevnými gumičkami. Jenže pokud máte dlouhé vlasy, není vám jistě příjemné mít je neustále rozpuštěné. Proto je ideálním řešením skřipec. Ten vám udrží prameny sepnuté stejně dobře jako gumičky a jiné pevnější sponky, a přitom je netahá, tudíž je ani neoslabuje u kořínků. Vlasy se proto nelámou ani neřídnou.

Mohlo by se vám líbit

Účesy vhodné pro ženy po 30, 40 a 50: Najděte si ten svůj, ve kterém zazáříte

Vlasy jsou pro většinu žen věčné téma. Nezáleží na tom, kolik nám je let, řeší je zkrátka téměř každá z nás. Ať už je to péče o ně, jejich barva nebo střih. Účes by se měl odvíjet od několika faktorů – struktury vlasů, tvaru obličeje a v neposlední řadě také od věku. Přinášíme vám proto výčet několika vlasových střihů, které jsou vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech.
marianne.cz

Kde se vzal skřipec?

Skřipec poprvé spatřil světlo světa v 80. letech 20. století díky obchodníkovi Christianovi Potut. V 90. letech se pak tato spona do vlasů stala neuvěřitelně populární. Vznikla spousta originálních designů a ženy ho milovaly především pro jeho jednoduchost a praktičnost, která zároveň dokázala ozvláštnit fádní účes. Za velkou popularitu vděčí skřipec také seriálu Přátele, kde si s ním upravovaly vlasy hlavní ženské postavy. Poté ale oblíbenost skřipců na dvacet let upadla. Dnes se ale vrací na výsluní a vlasové stylistky hledají nové způsoby, jak se skřipcem tvořit čím dál tím zajímavější a krásnější účesy.

Snadné účesy se skřipcem

Internet a sociální sítě mohou být skvělou studnicí inspirace, proto není divu, že i naše tipy na krásné a jednoduché účesy pochází od světových influencerek. Popadněte skřipec, koukněte na video, pro upřesnění si přečtěte návod krok za krokem a můžete začít. Za chvíli pochytíte ten správný grif a účes zvládnete za pár vteřin.

1. Elegantní účes za 10 vteřin

 • Pravou rukou chytněte vlasy, jako byste si chtěla udělat culík níže u krku. Levou ruku, ve které držíte rozevřený skřipec, překřižte přes pravou a vnější stranu skřipce přiložte rovnoběžně k vlasům.
 • Vlasy zamotejte o 180 stupňů, stočte je směrem nahoru a vložte do skřipce.
 • Rozevření skřipce ještě nepovolujte a vlasy opět stočte o dalších 180 stupňů směrem dolů ze stejné vnější strany skřipce jako při prvním kroku.
 • Zbytek vlasů, který stále držíte, opět stočte nahoru, vložte do skřipce tak, aby konečky vlasů netrčely nad sponou. Uvolněte sevření a máte hotovo.
 • V podstatě jen omotáte vlasy okolo jedné strany skřipce a druhou stranou účes zpevníte a zafixujete.

Pro tento účes doporučujeme použít větší designový skřipec, abyste měla prostor vlasy kolem něj dvakrát omotat. Půlka spony bude zároveň vidět, tudíž vám poslouží i jako ozdoba.

2. Ležérní a roztomilý účes, který opticky prodlouží vlasy

 • Rozdělte vlasy na dvě poloviny.
 • Překřižte je tak, abyste spodní část stočila nahoru, vrchní nechte spadat dolů.
 • Skřipec umístěte těsně nad místo, kde se vlasy kříží a vrchní část pusťte, aby volně spadala přes skřipec.

Spona pro tento účes může být menší, ale musí být dostatečně pevná.

 

3. Hladký drdol jako od kadeřníka

 • Nejprve si udělejte běžný culík, jak jste zvyklá.
 • Gumičku o kousek stáhněte, ale jen tak, aby se účes nerozpadl.
 • Z boku udělejte prstem do vlasů v místě mezi gumičkou a hlavou díru, uchopte gumičku a celý culík dírou protáhněte na druhou stranu.
 • Na vzniklý uzel umístěte skřipec.
 • Volnou část culíku přetáhněte vrchem přes skřipec na druhou stranu a vložte opatrně do skřipce.
 • Vzniklý oblouček z vlasů nad skřipcem přetáhněte směrem dolů tak, aby zakryl celou sponu. Na protilehlé straně vlasy uchyťte vlásenkami.

Velikost spony zvolte podle toho, jak velký drdol chcete vytvořit a také jak husté máte vlasy, aby se pod nimi skřipec schoval.

 

Vyberte si z těch nejkrásnějších designů skřipců, které jsou právě k mání.
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem