Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Vrstvení náušnic aneb Trend, který nikdy úplně neodešel

Info ikona
Chiara Feragni

Možná si i vy pamatujete propichování uší nahřátou jehlou na školních toaletách. Naštěstí dnes už existují hygieničtější a dostupnější způsoby, jak si ozdobit uši náušnicemi nejrůznějších tvarů a velikostí. Jde o malý detail, který ale ozvláštní každý look a i sebejednodušší outfit se díky němu stane efektní.

Eliška Vrbová | 19. 11. 2021

U tohoto trendu jednoznačně platí, že více je více. Ale jde vlastně vůbec o trend? Více náušnic na jednom uchu se nosí už pěkně dlouhou dobu a mění se jenom oblíbená barva kovu nebo tvar a motivy náušnic. Na Instagramu najdete spoustu inspirace, jaké náušnice si pořídit, ale také kde si ucho nechat případně propíchnout. Oblíbenou klasikou je řazení náušnic za sebe třeba podle velikosti, a to platí jak u pecek, tak u kroužků. V poslední době je populární spíš žluté zlato, ale také jeho kombinace s kameny nebo perlami.

Info ikona
Naušnice

Náušnice vhodné k vrstvení seženete nejen u velkých značek, ale také u lokálních tvůrců, jako je například česká značka Antipearle. Ta se zaměřuje na tvorbu šperků inspirovaných mořem a podmořským světem, a proto kombinuje kovy s přírodními perlami. Nenápadné náušnice s kamínky najdete u designérky Kateřiny Sochorové a pokud se necítíte na to, si ucho hned propíchnout a chcete si nošení více náušnic zkusit nanečisto, budou pro vás ideální takzvané „ear cuffs“, které si na kteroukoliv část ucha můžete pouze bezbolestně nasadit. Pro nákupy nebo jen inspiraci zavítejte na e-shop katdot.com.

Mohlo by se vám líbit

Nás aktuálně velmi baví šperky nepravidelných tvarů, a to platí i o náušnicích. Pokud se vám podobný styl šperků také líbí, určitě zavítejte na Instagram či e-shop designérky Kay Konečné, která sice pochází ze Slovenska, ale žije a tvoří v Londýně. Najdete u ní sety drobných náušnic jako stvořených právě k vzájemným kombinacím.

Pokud budete chtít čerpat inspiraci z Instagramu, nejvíce jí najdete pod hashtagy #earspiration a #earfie. A kolik náušnic nosíte na jednom uchu vy?

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit