Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Vyměňte zbytečnou bolest za pohodlí. Barefoot boty nabídnou pocit chůze jako naboso každý den

Info ikona
barefoot obuv

Kdo určuje, co se nosí? Většinou jsou to návrháři nebo světové značky, hlavní roli tak bohužel hraje vzhled. Při vytváření klasických bot proto není respektován přirozený tvar chodidla a chybí ohled na správnou funkci svalů v nohou. Výsledkem je nepohodlí, bolest a touha si boty co nejdříve sundat.

Promotion | 8. 06. 2023

Neforemné boty nepřirozené pro vaši nohu jsou možná in, ale za jakou cenu? 

Módní boty sice na první pohled vypadají dobře, ale spíše než oku by boty měly lahodit především noze. To ovšem pro většinu bot, které se snaží následovat nezdravé módní trendy moderní doby, v žádném případě neplatí. Nohu uzavírají do těsného prostoru a nutí ji přizpůsobovat se nepřirozeně špičatému tvaru špičky pod záminkou elegance. Chůze v takových botách je nejen nepohodlná a nepříjemná, ale často vašim nohám i ubližuje. Ještě závažnější je pak riziko u lodiček s vysokými podpatky, jejichž nošení v mnoha případech vede k bolestem a také může přispívat ke vzniku vbočeného palce.

Info ikona
barefoot obuv
VIVOBAREFOOT Opanka Ballerina jsou vyrobené v Portugalsku z prvotřídní kůže lokálního původu

Ideální alternativou jsou barefoot boty od značky VIVOBAREFOOT, které namísto nesmyslných trendů sázejí na pohodlí, přirozenost a šetrnost k přírodě. 

Bosé boty se přizpůsobí vám, ne vy jim 

Tomuto druhu bot se říká bosé proto, že poskytují veškeré výhody chůze naboso, ke které člověka předurčila sama příroda, ale zároveň ho chrání před živly i zraněním přesně tak, jak by boty měly. Ultratenká podrážka na botách od VIVOBAREFOOT je odolná proti oděru i propíchnutí, i když má tloušťku pouhé tři milimetry. Bez obav vám tak dává možnost spojit se s povrchem, po kterém chodíte, ať už jde o lesní porost nebo taneční parket.

Info ikona
barefoot
Na výrobu VIVOBAREFOOT Primus Lite Knit byly použity recyklované a recyklovatelné materiály 

Tenká podrážka je prospěšná také v tom, že nemá zbytečné tlumení, jaké mívají boty s tlustými neforemnými podrážkami. Svaly i šlachy v noze mají příležitost pracovat tak, jak mají, s čímž napomáhá také nulový sklon mezi patou a špičkou, tedy nepřítomnost podpatků, které u jiných bot nepříznivě ovlivňují držení těla i postoj. 

Info ikona
barefoot
VIVOBAREFOOT Geo Court III dopřejí vašim chodidlům nekonečné pohodlí 

Barefoot boty oproti konvenční obuvi nemají zužující se špičku, ale jsou zkonstruovány v anatomickém tvaru chodidla a zajišťují přirozený pohyb bez jakýchkoliv omezení. Navíc také nedeformují nepříjemným způsobem prsty, jako to dělají obyčejné boty ve snaze působit ladně.

Proč právě VIVOBAREFOOT? 

Značka VIVOBAREFOOT je předním výrobcem barefoot obuvi téměř dvacet let a za tu dobu se její nabídka produktů rozrostla natolik, že zde najdete boty pro jakoukoliv příležitost, aniž byste museli dělat kompromisy ohledně vlastního komfortu. Od všestranných VIVOBAREFOOT Geo Court III přes půvabné baleríny VIVOBAREFOOT Opanka Ballerina až po letní sandály VIVOBAREFOOT Opanka Sandal III, u VIVOBAREFOOT najdete opravdu vše. 

Info ikona
barefoot
V sandálech VIVOBAREFOOT Opanka Sandal III zažijete pocit chůze jako naboso  

V neposlední řadě je pro VIVOBAREFOOT naprosto zásadní udržitelnost. Na výrobu bot jsou používány pouze recyklované a znovu recyklovatelné plasty (0 % virgin plastů). Kromě nich jsou některé modely i z kůže prvotřídní kvality, která pochází z volně chovaného skotu, anebo z rostlinných a přírodních zdrojů jako jsou merino vlna či mořské řasy.

Měření