Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Z modelky business woman + 5 důvodů, proč je Kate Moss tou NEJ modelkou všech dob

Že je Kate Moss jednou z nejúspěšnějších modelek vůbec, o tom není pochyb. Dalo by se vlastně říct, že je možná tou nejúspěšnější modelkou všech dob, protože už třicet let je mezi nejfotografovanějšími a nejvyhledávanějšími lidmi na světě. Její fotografie zdobila obálku Vogue víckrát, než fotografie kohokoliv jiného. A nyní nastal další velký zlom v její hvězdné kariéře – Kate Moss zakládá vlastní modelingovou agenturu.

Eliška Vrbová | 10. 10. 2016

Po sedmadvacet let trvající spolupráci Kate Moss opustila agenturu Storm Models. Ne kvůli tomu, aby přestoupila k jiné, konkurenční agentuře, ale kvůli tomu, aby založila vlastní. „Je to dospělé rozhodnutí. Cítila jsem, že chci dělat větší věci, než je modeling. Ve Storm Models mě pořád brali, jako že jsem ta malá čtrnáctiletá Kate, kterou znají už věčnost a nezáleželo na tom, jak moc jsme se snažili a na kolika věcech jsme společně pracovali,“ vysvětluje Kate Moss, proč se agenturu rozhodla opustit. „Bylo to jako opouštět domov. Já jsem musela odejít, ale oni to chápali. Chtěla jsem zkrátka roztáhnout křídla,“ popisuje Kate.

NVB BOF SHOT01 156 F1 CMYK 1024x725

Teď v říjnu zakládá svoji vlastní Kate Moss Agency. Podle svých slov se chce zaměřit spíš na kariéry jednotlivých lidí než jen na vedení modelingové agentury. „Nechci lidi, kteří budou hezky vypadat. Chci lidi, kteří budou umět tančit, zpívat, hrát – chci z nich vytvářet hvězdy.“ Co se týče spolupráce se značkami, snaží se Kate Moss pracovat hlavně s takovými, na jejichž produkty může být sama pyšná. Nepřeje si, aby se veškeré spolupráce točily jenom kolem peněz. „Podle toho, jak Kate znám, nikdy by nedělala něco, co pro ni není autentické,“ říká o Kate její business manažerka Camilla Johnson-Hill.

Pojďme si shrnout, díky kterým bodům v začátcích její kariéry, je Kate Moss nyní skutečně tou nejobdivuhodnější modelkou všech dob:

1. Její kariéra modelky začala v roce 1988, když jí bylo pouhých čtrnáct let. S výškou těsně pod 170 centimetrů se zdálo, že se modelkou na světových molech nikdy nemůže stát. Ale podle Sarah Doukas z agentury Storm měla neuvěřitelnou postavu a něco speciálního navrch – říkejme tomu charisma.

TRI591846 CMYK 500x754

2. Vypadala tak odlišně od tehdejšího modelkovského standardu, že jediná práce, za kterou mohla dostat peníze, bylo focení pro katalogy. O tom však Kate nechtěla ani slyšet. Nezajímalo ji, zda od katalogu dostane 200 dolarů denně, raději chtěla fotit pro The Face klidně zadarmo. Na fotkách do katalogů by totiž musela mít na sobě nudné oblečení pro mnohem starší ženy. I přestože jí tehdy bylo patnáct, oblékali ji jako dámu. Proto chtěla do The Face, to byla její generace, to bylo oblečení pro ni.

3. Věci se daly do pohybu v roce 1989, kdy se objevila na poslední fashion show Johna Galliana v Londýně. Další rok byla její fotka na obálce The Face dvakrát. Právě díky těmto fotografiím se dostala do povědomí dalších lidí z módního průmyslu. Byl to naprosto jiný styl fotek, než do té doby ovládal mainstreamové módní časopisy. V tom stejném roce byla součástí další show Johna Galliana a tentokrát kráčela na molu vedle modelek jako je Christy Turlington, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell.

13105 ART 01F MS KBW30 copy CMYK 500x397

4. Při její první cestě do Ameriky ji do Harper’s Bazaar fotil Patrick Demarchelier, který tou dobou spolupracoval s Calvinem Kleinem. Ten zrovna sháněl někoho mladého, nového, kdo ještě nevystupoval na tolika módních přehlídkách a má takzvaný „downtown New York“ look. Demarchelier mu doporučil právě Kate Moss, a tak začala nejen její pětiletá spolupráce se značkou Calvin Klein a také jedna z nejprovokativnějších kampaní na Calvin Klein Obsession, ale i celá její hvězdná dráha v modelingu zahrnující spolupráci se značkami jako Stella McCartney, Versace, Burberry, Louis Vuitton nebo Christian Dior. 

5. Kate je jednou z nejvlivnějších módních ikon nejen devadesátek, ale i nového tisíciletí. To ona zpopularizovala nošení blejzru v kombinaci s džínami a kotníkovými botami, naučila nás, jak vypadat cool v leopardích vzorech, třpytivých šatech a kožíškách, vrátila do našich šatníků kostkované košile a trička s potiskem. A co je ještě sympatičtější, Kate není chameleon, svého rock chic stylu se drží i v době, kdy ho již válcuje minimalismus, a nové trendy přizpůsobuje svému oblíbenému stylu, ne naopak. Zkrátka pravá ikona!

ČTĚTE TAKÉ: 12 nejslavnějších topmodelek na fotografiích z dětství. Řekli byste do nich, že dobudou svět?

Související články

Móda
Jak nosit kšiltovku, abyste nepůsobila jako teenager? Tady je 5 stylových způsobů

Jak nosit kšiltovku, abyste nepůsobila jako teenager? Tady je 5 stylových způsobů

Móda
6 nadčasových barev, díky kterým bude váš outfit působit vždy luxusně

6 nadčasových barev, díky kterým bude váš outfit působit vždy luxusně

Móda
Krátké, nebo dlouhé? Sukně budou hitem léta, poradíme, kde koupit ty nejstylovější

Krátké, nebo dlouhé? Sukně budou hitem léta, poradíme, kde koupit ty nejstylovější

Móda
Jaké tenisky nosit k šatům? Prozradíme vám nejlepší kombinace

Jaké tenisky nosit k šatům? Prozradíme vám nejlepší kombinace