Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Zaostřeno na pásky. Rozbijte svůj jarní outfit výraznou zlatou sponou

Info ikona
Pásky se sponou

Jaro je oficiálně tady, a tak se nabízí si s outfity konečně trochu vyhrát – začít nosit více barev, vymýšlet nové kombinace a dát šanci novým doplňkům. Proto se vám jako inspirace může hodit staronový trend pásků s výraznými sponami.

Eliška Vrbová | 25. 03. 2022

Dají se nosit klasicky do kalhot, ale můžete jimi přepásat i sako, kabát nebo šaty. Samozřejmě se hodí i k sukni či overalu. Ač se to nezdá, černý pásek se zlatou výraznou sponou skutečně dokáže s outfitem divy a neměl by proto chybět v žádném šatníku. Možná se vám vybavuje i nesmrtelný outfit ze seriálu Sex ve městě, kdy Carrie oblékla pánskou bílou košili přepásanou černým Hermès opaskem se zlatým H, protože se v šatech neplánovaně vykoupala v jezírku v Central Parku.

Ke kterým kombinacím se ještě hodí? Klasický kalhotový kostým se sakem v mírně oversized střihu může na postavě vypadat trochu bez tvaru, proto k saku klidně přidejte pásek. Ozvláštnit může i běžné modré džíny nebo třeba denimový overal. I zde ale pamatujte, že méně je více. Zlaté spony u pásků mohou působit velmi masivním dojmem, proto to pak už příliš nepřehánějte se šperky nebo kovovými detaily na kabelce.

A u kterých značek se po pásku s výraznou sponou podívat? Klasikou jsou samozřejmě dvě propletená C od Chanel, monogram CD jako Christian Dior, V jako Valentino, propletená G jako Gucci nebo F jako Fendi. Pokud se budete poohlížet po dostupnějších variantách, dbejte na to, aby spona u pásku koupeného v klasickém řetězci nápadně nepřipomínala právě jeden ze zmíněných monogramů. Vsaďte tedy na klasické tvary spon, jak je obdélník, elipsa či kruh, kterými nemůžete nic zkazit.

Jak nosit pásky se sponou?