Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Sex ve městě se vrací. Připomeňte si nesmrtelné outfity Carrie a jejích kamarádek

Info ikona
sex and the city

Už zítra 9. prosince přistane na platformě HBO Max pokračování legendárního seriálu Sex ve městě. Pod názvem And Just Like That... se skrývá deset dílů s novými příběhy Carrie, Charlotte a Mirandy. Postava Samanthy v podání Kim Catrall se v nové sérii bohužel neobjeví, i tak se ale nemůžeme dočkat, až pokračování budeme moci zhlédnout. Zatím si čekání můžete zkrátit prohlížením těch nejlegendárnějších outfitů z původního seriálu.

Eliška Vrbová | 8. 12. 2021

Legendární kožich v kombinaci s lodičkami Manolo Blahnik, topy a šaty ozdobené masivní květinou, růžové šaty Oscar de la Renta, komplet s tylovou sukní Dior, kabelka Fendi Baguette, šátek Hermès uvázaný ve vlasech v kombinaci s růžovými řasenými šaty,... A tak bychom mohli pokračovat. Některé outfity ze seriálu a následně i dvou filmových pokračování Sexu ve městě se staly už naprosto ikonické a nezapomenutelné. Stylistka Patricia Field, která mimochodem pracovala i na novince Emily in Paris z dílny Netflixu, vytvořila kreace, které inspirovaly zástupy žen, aby se nebály v módě experimentovat.

Kromě outfitů Carrie Bradshaw samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Mirandu, Samanthu a Charlotte. Možná si vzpomenete na epizodu Fuj faktor (The Ick Factor), kde Miranda shání svatební šaty, prodavačka jí stále nabízí bílé nebo světle růžové a Miranda i vzhledem k tomu, že nesnáší společensky nastavená klišé, a navíc má dítě, hledá naprostý opak. Nakonec se za Steva Bradyho vdává v sametovém kompletu ve vínové barvě, což k atmosféře podzimního New Yorku a Mirandiným zrzavým vlasům krásně ladí.

Looky Samanthy Jones leckdy mluví samy za sebe. Přes den úspěšná byznysmenka, večer femme fatale se odráží i v outfitech, jako jsou monochromatické looky, zářivě barevné kostýmky a v protipólu vyzývavé šaty s hlubokými výstřihy. Naopak styl Charlotte je ztělesněním její tak trochu usedlé povahy, a tak sice nosí značky zvučných jmen, jako je Burberry nebo Prada, ale nijak zvlášť si s jejich stylingem nevyhraje. To ovšem neznamená, že její styl nemůže i tak být skvělou inspirací.

Díky instagramovým účtům @justlikethatcloset a @andjustlikethatcostumes už dobře víme, jaké outfity se objeví ve volném pokračování seriálu, který má světlo světa spatřit už zítra 9. prosince. Jestli se do módní historie zapíšou stejně jako ty z původních dílů se zatím můžeme jen dohadovat. Mezitím si v následující galerii můžete připomenout ty nejikoničtější outfity Carrie a jejích kamarádek napříč všemi šesti sériemi a dvěma filmy.