Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

5 originálních nápadů na tvorbu podzimní dekorace s dětmi

Sezónní domácí výzdoba k ročním období zkrátka patří. A je hezké, když se na zútulňování vašeho domova můžete podílet i s malými členy vaší rodiny. Přinášíme vám několik tipů, které s vaší dopomocí hravě zvládnou.

Tereza Čaladi | 4. 10. 2022

Vsadíme se, že i vy máte své vzpomínky na podzim z dětství spojené s děláním zvířátek z kaštanů. Tvoření k podzimu zkrátka patří. Tematických výrobků na roční období je spoustu. My si pro vás připravili takové, které jsou méně známé, budou bavit vás i vaše děti a vytvoří u vás doma kouzelnou podzimní atmosféru. Pokud si k jejich tvorbě ještě zapálíte svíčku a dáte dýňové latté,vytvoříte tak hezkou památku na toto roční období nejen vašim ratolestem, ale i vám samotným.

1. Ozdoby ze slaného těsta

Nejprve je potřeba připravit slané těsto, které je určené pro tvorbu domácích výrobků. Stačí vám k tomu přitom 2 hrnky mouky, jeden soli a ¾ hrnku studené vody. Suroviny na suché bázi smícháte, zalijete vodou a uhnětete těsto. Poté jej vyválíte (umístěte pod něj trochu mouky, ať se vám nelepí) a pomocí kulatých vykrajovátek z něj získáte kolečka. Ty dáte na plech a na hodinu do trouby na 180 °C. Po uschnutí těsta natřete kolečka lepidlem a nalepíte na ně podzimní drobnější lístky. Lze si tak vytvořit hezký podtácek pod hrnek s čajem, nebo do kolečka před ztuhnutím udělat ještě drobnou dírku (pomoci si můžete brčkem) a ozdobu si pak pověsit někam na stěnu.

2. Podzim ve skleničce

Jistě znáte sněžítko. My pro vás máme podzimní variantu, tedy „podzimnítko“. Je velmi snadné a děti jistě ohromí (budou však potřebovat trochu více pomoci z vaší strany). K výrobě je zapotřebí zavařovačka s víkem, glycerin (lze získat v přírodních obchůdcích, či objednat online), větvička, která se do sklenice vejde, a koupené dekorativní lístečky z papíru, který vydrží ve vodě. Do zavařovací sklenice jednoduše nalijete vodu a tu smícháte s glycerinem (aby v ní ozdoby a větvička vydržely dlouhodobě). Poté vezmete víko zavařovačky a na něj pomocí tavící pistole přilepíte větvičku. Na větvičku opět pomocí tavící pistole přiděláte lístečky, z čehož vznikne strom s pár lístky. Do vody pak nasypete další lístky (dodat můžete i třpytky). Když zavařovačku zavřete a otočíte, budete v ní mít opadávající podzimní strom, kde začnou lístky lítat vždy, když s ní zatřesete.

Mohlo by se vám líbit

Podzim je tu a my vám přinášíme 5 tipů, jak se na něj naladit

Léto uteklo rychleji jak voda a už tu je první podzimní den. Jak se přenastavit z osvěžujících drinků na ty, které zahřejí? A jak si toto roční období celkově vychutnat? Čtěte v článku.
marianne.cz

3. Obrázky s listím

Při této aktivitě můžete být kreativní. Nejprve si venku nasbírejte listy i lístečky a nechte je uschnout. Poté vám už stačí jen lepidlo a papír a můžete tvořit. Obrázek lze celý udělat z nasbíraného listí, část jej můžete nalepit a část dokreslit, nebo dolepit pomocí barevných papírů. Vyzkoušet můžete například ježečka, stromy, domeček, pouze polepit listy...cokoliv vás a děti napadne. A pokud bude výtvor povedený, můžete ho zarámovat a na podzim vždy vystavit.

4. Lucerničky ze zavařovaček

Tento výrobek je velmi snadný a přitom čarokrásný. Stačí vám sklenice na zavařování, můžete použít například ty od marmelád, oliv či okurek, a krepové papíry v podzimních barvách. Ty s dětmi nastříhejte a pomocí tekutého lepidla jimi skleničky polepte a nechte zaschnout. Do sklenice poté vložte svíčku (lze použít i tu na baterky) a tadá, podzimní lucerničky jsou hotové. Pak je můžete postavit před vchod, na okno nebo rovnou na nějaký stoleček.

5. Podzimní věnec

Způsobů výroby podzimních věnců je celá řada. My pro vás vybrali z barevného papíru, který můžete vytvořit se staršími dětmi. Stačí vám k němu polystyrenový korpus, barevné papíry v podzimních barvách, nůžky a sešívačka. Papíry nastříhejte na proužky zhruba v rozměrech 12x3 centimetrů. Aby vystačily na celý věnec, mělo by jich být okolo 100. Následně ladící barevné kombinace proužků přicvakáváte k sobě a postupně je lepíte v jednom směru na věnec. Doporučujeme nedělat žádné mezírky. Věnec si pak můžete umístit na vchodové dveře.

Mohlo by se vám líbit

Jak na děti nevyvíjet nátlak ohledně školy, ale motivovat je k úspěchu

Dnešní společnost má na lidi obrovské nároky a to i na ty nejmenší. Děti jsou tak v neustálém stavu soutěže, ať už se jedná o dobré známky, o sportovní výsledky, o volbu a nástup na správnou střední a vysokou školu. Jak se však akademický tlak zvyšuje, psychické zdraví se zhoršuje.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Vztahy mezi vnoučaty a prarodiči: Jak nás mohou ovlivnit a co dělat, když nefunguje vzájemné pochopení?

Vztahy mezi vnoučaty a prarodiči: Jak nás mohou ovlivnit a co dělat, když nefunguje vzájemné pochopení?

Rodina a děti
Chcete vychovat úspěšného člověka? Řiďte se těmito radami

Chcete vychovat úspěšného člověka? Řiďte se těmito radami

Rodina a děti
3 rodičovské mantry, které vám pomohou s výchovou odolného dítěte

3 rodičovské mantry, které vám pomohou s výchovou odolného dítěte

Rodina a děti
Jaké doplňky výživy pro sportovce juniory jsou vhodné?

Jaké doplňky výživy pro sportovce juniory jsou vhodné?