Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Co dát dětem za vysvědčení? Vsaďte na drobné dárky, které potěší

Statistiky hovoří jasně! Váš potomek musel během letošního školního roku zhruba dvěstěkrát vstát a vypravit se vstříc ústavu s názvem škola. A ruku na srdce, tento výkon si zaslouží alespoň malou odměnu.

Brzký budíček, odpolední psaní domácích úkolů i slzičky nad prvními školními nezdary. Tak přesně takhle vypadá obvyklý scénář všech žáčků a studentů. Naštěstí přichází vytoužená odměna v podobně dvouměsíčních prázdnin. Rozhodně ale neuděláte chybu, když k této odměně přidáte ještě jednu drobnost. Ať už vysvědčení dopadne nad očekávání, nebo naopak nebude stát za řeč, myslete na to, že i snahu je potřeba ocenit. Zároveň jde o pozitivní motivaci, která toho leckdy zmůže víc než tvrdá slova nebo ultimáta. A čím potomka můžete odměnit?

Mohlo by se vám líbit

Žádný rozvrh ani vysvědčení! Mohly by demokratické školy uspět i u nás?

Zatímco české děti se prokousávají druhým pololetím, děti ze svobodné školy Summerhill si možná právě teď čtou oblíbenou knížku nebo si užívají venkovních aktivit.
marianne.cz

Vzhůru za zážitky

Patříte k rodičům, kteří dávají přednost zážitkům před materiálními dary? Pak nezbývá nic jiného, než svému žáčkovi připravit nezapomenutelný poslední školní den. Nejen malé děti školou povinné ocení, když společně vyrazíte na výlet do zoologické zahrady. Například pokud máte dítko, které na svém vysvědčení bude mít alespoň jednu jedničku, pak od 30. června do 2. července získá vstup do jihlavské zoo za jednu korunu. Za jednu korunu se děti podívají také do pražské zoo. Pokud žijete poblíž Děčína, jistě vás potěší, že všechny děti do 15 let budou mít vstup do zoo zdarma. Naopak v Zoologické zahradě Tábor platí, že děti se samými jedničkami mají vstup zdarma, děti s vyznamenáním můžou uplatnit slevu 50 %. 

Vyrazit můžete také do Aquapalace Praha, kde všechny děti 30. června obdrží jako dárek zmrzlinu zdarma. Obdobnou akci už tradičně objevíte také v cukrárně Ovocný Světozor, kde dítka s vysvědčením získají gratis dva kopečky zmrzliny nebo točenou zmrzlinu. Velkorysou nabídku si pro děti připravila také gastronomická síť Ambiente. Pokud děti dorazí do 31. července do jakéhokoliv podniku od Ambiente, mohou si objednat hlavní jídlo nebo dezert na účet podniku. Pozor, akce je platná jenom v případě, že si dítě s sebou vezme originální vysvědčení nebo alespoň jeho fotku.

Mohlo by se vám líbit

České školy nyní mohou začít využívat finskou metodu proti šikaně

I v dnešní době se šikana na některých školách objevuje, a ne v úplně malé míře. Řešením možná bude metoda, která šikanu na školách výrazně snížila ve Finsku i Holandsku a která bude od září aplikovaná i na českých školách.
marianne.cz

Drobná radost

Neříkáme, že za vysvědčení byste svému potomkovi měli pořizovat veledary. Na druhou stranu platí, že odměna v podobě drobného dárečku potěší každé dítko. Krok vedle samozřejmě neuděláte s čokoládou, vaničkou zmrzliny nebo dětmi oblíbeným lyofilizovaným ovocem. Stejně tak každé dítko potěší desková hra nebo kniha. Malé i větší parádnice jistě ocení dětskou (teenagerovskou) kosmetiku, kluky zase můžete nadchnout stavebnicí. Kompletní inspiraci na drobné dětské dárky najdete v naší galerii.

Tipy, čím potěšíte svého potomka
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Děti a vysvědčení: Jak podpořit dítě, aby nemělo strach ho doma ukázat? Stačí se řídit několika jednoduchými pravidly

Děti a vysvědčení: Jak podpořit dítě, aby nemělo strach ho doma ukázat? Stačí se řídit několika jednoduchými pravidly

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu