Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tipy na dárky

O co si Češi nejvíce píšou Ježíškovi?

Info ikona
Smartphone vivo

Podle nedávné studie společnosti vivo dominují mezi vánočními dárky smartphony. Tento trend reflektuje vzrůstající zájem Čechů o technologické novinky, díky kterým mohou udržovat kontakt s přáteli a rodinou, i když zrovna nemohou být spolu fyzicky. Zájem o chytré telefony v neposlední řadě také poukazuje na zálibu ve fotografování. Fotky a videa totiž znamenají vzpomínky – a těch hezkých chceme mít všichni co nejvíc.

Promotion | 20. 12. 2023

Nezapomínáme na sebe 

Z průzkumu vyplývá, že chytrý telefon je velmi oblíbeným dárkem. Svým blízkým v posledních pěti letech alespoň jeden koupilo přes 60 % respondentů. Mnohem zajímavější je ale fakt, že 18 % respondentů, kteří plánují během letošních Vánoc koupit smartphone jako dárek, ho chtějí koupit pro sebe. To ukazuje, že Češi nepečují jen o své blízké, ale i sami o sebe. Pokud si tedy plánujete letos nový telefon „nadělit“ sami, nebojte, rozhodně nebudete jediní. 

Při výběru chytrého telefonu jako dárku se zájemci obvykle soustředí na poměr ceny a výkonu. Právě v tomto ohledu společnost vivo vyniká nabídkou modelů, které poskytují vysoký výkon za příznivou cenu. Vivo V29 a V29 Lite jsou skvělými příklady dostupných modelů s vynikajícími vlastnostmi a překvapivou nabídkou pokročilých technologií. Základní řada Y, například aktuální model Y36 zase nabízí luxusní design a bohatou výbavu, která je obvyklá spíše u vyšších cenových kategorií telefonů. 

Info ikona
vivo smartphone

Klíčový je fotoaparát 

Dalším klíčovým faktorem při výběru telefonu je podle očekávání kvalita fotoaparátu, podle které se rozhoduje více než třetina zákazníků. Optická výbava chytrých telefonů už dávno není jen nouzovou alternativou. Společnost vivo právě na tuto oblast klade neobyčejný důraz. I díky spolupráci se zkušenými experty společnosti ZIESS vynikají její telefony výjimečnými fotografickými schopnostmi. Nejlepší podmínky samozřejmě nabídne vlajková loď vivo X90 Pro, případně loňský model vivo X80 Pro. Skvělé snímky nejen ze štědrovečerního veselí ale pořídíte i telefony z řad V a Y.  

Také u těch navíc najdete překvapivé technologie. Letošní novinka vivo V29 potěší především mladší generaci lačnící po úspěchu na sociálních sítích. Inovativní světelný prstenec Aura Light posouvá funkci klasického blesku na novou úroveň a nabízí komplexnější, měkčí světlo s širokou paletou nastavení. Je tak vhodný pro fotografování za horších světelných podmínek nebo třeba pro pořizování atraktivních portrétů a lifestylových videí. 

Info ikona
Vivo smartphone

Důraz na funkce i design 

Výzkum odhalil rozdíly v preferencích mezi pohlavími. Muži dávají při darování přednost telefonům s vyšší výdrží baterie, zatímco ženy kladou větší důraz na velikost displeje. V obou případech dokáže vivo nabídnout velmi zajímavé alternativy. I u dostupných modelů klade důraz na prémiový design, kvalitní displeje s velmi jemným rozlišením a vysokou kapacitu baterie s rychlým nabíjením FlashCharge. Mimochodem, předpokládáte, že hledisko designu bude zajímat hlavně ženy? Jste na omylu! Výzkum ukázal, že muže zajímá estetika telefonu v úplně stejné míře. 

Měření