Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tipy na dárky

Náhrdelník pod stromečkem: jak vybrat ten pravý?

Info ikona
náhrdelník

Blíží se Vánoce a s nimi vyvstává zapeklitá otázka, čím letos překvapit pod stromečkem. Pokud chcete jít cestou hodnotnějších dárků, které v sobě nesou význam, a zároveň radost z nich jen tak nevyprchá, darujte stylový náhrdelník. Ten může být nabitý symboly a osobním vyznáním, navíc je to perfektní nadčasový doplněk. Jak ale najít ten pravý? Je to jednodušší, než si možná myslíte.

Promotion | 24. 11. 2023

Zjistěte, co se jí líbí

Vybrat ten správný šperk bývá někdy oříšek. Každá žena má svůj jedinečný styl a často i velmi dobře ví, po jakých špercích touží. Pokud žena o tom, co by jí udělalo radost, tolik nemluví, existují i jiné indicie, jak to zjistit. Sledujte, jaké typy šperků nejčastěji nosí. Odvodíte z toho hodně. Třeba to, jestli má ráda spíše jemné decentní šperky, nebo s chutí nosí výraznější kousky. Nepřehlédněte ani detaily. Převažuje na špercích romantický styl, květinové motivy, bohaté zdobení, nebo se vše nese v duchu moderního stylu, čistých liniích a minimalismu? Všimnout si můžete také toho, jakou barvu kovu preferuje. Jestli dává přednost stříbru a bílému zlatu, nebo klasickému žlutému zlatu, případně nosí méně tradiční růžové zlato.

Info ikona
náhrdelníky

Vsaďte na kvalitní materiály

Pokud chcete, aby náhrdelník své nositelce dlouho sloužil a nemusela s ním řešit nepříjemnosti jako zlomené zapínání, vypadlé kamínky nebo nežádoucí zelenání kovu, vsaďte na odolné materiály, kterými jsou ocel, stříbro nebo nejlépe 14k zlato. Ocel je velmi pevná a hypoalergenní, ale ne každému se musí líbí její velmi chladný až namodralý odstín. Design šperků z oceli je navíc poměrně omezený právě kvůli tvrdosti tohoto materiálu. Stříbrné šperky patří mezi velmi oblíbené, poskytují širokou škálu možností a potěší i jejich cena. Jsou ovšem poměrně měkké, a tak například u řetízků snadno dochází k jejich přetržení. Pokud nejsou potažené vrstvou rhodia, pak také nevyhnutelně časem černají. Nejspolehlivějším materiálem pro náhrdelník je 14k zlato. Je tvarově i barevně stálé, a rovněž z hlediska rizika alergií si stojí velmi dobře. Zkrátka u zlatého náhrdelníku máte jistotu, že i po mnoha letech každodenního nošení bude vypadat perfektně.

Info ikona
modelka

Jak správně zvolit délku náhrdelníku?

Univerzální délka náhrdelníku, která bude slušet většině žen, je kolem 42 až 45 cm. Pokud chcete vsadit na jistotu, pak se držte této délky. Je vhodná pro každodenní nošení a pasuje do všech typů výstřihů. Kratší náhrdelník o délce 38 až 40 cm je vhodnější spíše pro mladé slečny, a najde rovněž využití jako choker. To je náhrdelník, který leží těsněji u krku a může mít napevno vsazený přívěsek. Delší náhrdelníky od 50 cm jsou vhodné třeba pro vrstvení nebo pro nošení na tričko či svetr.

Info ikona
nádrdelník

Tipy na náhrdelníky pod stromeček

Šperky mají úžasnou moc promlouvat. Vánoce jsou speciální příležitostí, kterou můžeme využít k tomu, abychom vyjádřili našim blízkým přátelství, lásku, oddanost. Náhrdelníky se symbolem srdce, nekonečna ve tvaru ležaté osmičky nebo andělíčka mohou být nošeny jako talismany. Skvělou variantu představují medailonky, na jejichž zadní stranu můžete nechat vyrýt osobní vzkaz. Kouzelnou atmosféru umocní vánočně laděné symboly sněhové vločky či hvězdy. Zvážit můžete i náhrdelníky s drahými kameny. Pod stromečkem se bude vyjímat například vznešený fialový ametyst, vášnivý tmavočervený granát, český unikát vltavín nebo méně známý růžovočervený turmalín. A chybu rozhodně neuděláte ani s diamantem, který okouzlí svým luxusním třpytem a elegancí.

Při výběru náhrdelníku se řiďte také svou intuicí. Je to dárek od vás, a tak je žádoucí, aby v sobě nesl i kousek vaší osobnosti. Inspirujte se třeba nabídkou náhrdelníků z ateliéru KLENOTA. Šperky si můžete v klidu prohlédnout a objednat online, nic tím neriskujete. Lhůta pro výměnu nebo vrácení šperku je pro předvánoční nákupy prodloužena na 100 dní. Šperk navíc obdržíte v krásné designové krabičce s certifikátem pravosti použitých materiálů.