Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tipy na dárky

Buďte originální: 5 tipů na nevšední dárek

Info ikona
Mladý muž

Máte ve zvyku obdarovávat všechny členy širšího příbuzenstva i značnou část okruhu svých přátel? Pak vám už velice pravděpodobně dochází nápady, že? Naše tipy vám pomohou, aby právě dárky od vás byly stále originální.

Promotion | 24. 01. 2023

1) Kurzy klasických řemesel strmě rostou na popularitě

V českých zemích od nepaměti působí šikovní lidé s láskou k práci a řemeslu. V posledních dekádách se ale toto kouzlo pod tlakem globalizace začalo částečně vytrácet. Lidé přestali pracovat na svých nemovitostech a jejich vybavení svépomocí. Místo toto najímají stavební firmy a pořizují nábytek a spotřebiče od největších světových výrobců.

Situace se nicméně začíná znovu měnit zejména u generace dnešních dvacátníků a třicátníků. Ti touží po tom, aby uměli rukama pracovat tak dobře, jako je to v dětství učili dědeček s babičkou. Přestože totiž od mala domácí práce u prarodičů sledovali, sami se již této činnosti věnovat nezačali.

Proto je skvělým tipem na dárek kurz tradičních řemesel, ať už jde o truhlařinu, sváření, kovářství, košíkářství a mnohé další. Můžete si vyzkoušet i tradiční práci na statku či farmě. Na všechny tyto činnosti můžete zakoupit obdarovaným voucher do nejrůznějších míst po celé ČR od nejmenších vesniček až po Prahu.

2) Zastřílejte si ze skutečných zbraní

Zbraně jsou především pro muže předmětem upřímného zájmu. Vzhledem k přísné regulaci se ale zbraně, které vídáme v akčních a válečných filmech či videohrách, dostanou běžně do rukou málokomu.

Skvělým tipem na dar je proto voucher do střelnice. Obdarovaný si tady může vyzkoušet legendární zbraně jako AK-47, pumpovací brokovnici či Magnum. Nabídka je ale ještě mnohem širší. Zajímala by vás třeba UZI, odstřelovačská puška a další neméně zajímavé kousky?

3) Vyrobte něco unikátního

Zajímavým dárkem může být vlastnoruční výrobek. Co konkrétně obdarované osobě vyrobíte, už necháváme na vaší fantazii. Pokud dárek bude odkazovat například na společně prožité chvíle nebo bude odrážet zájmy obdarovaných, nemůžete takovým dárkem udělat chybu. Každý ví, kolik času a úsilí je nutné podobným dárkům věnovat.

4) Naplánujte společný výlet

Výlety s rodinou či přáteli mají vždy úspěch. Ať už půjde o jednodenní výlet, víkendovou, či dokonce týdenní dovolenou, vždy se setkáte s nadšenou reakcí.

Nemusí přitom jít jen o nákladné výlety do zahraničí. Skvělou odezvu bude mít i destinace blízká vašemu bydlišti.

5) Poukaz do zážitkové restaurace

Kdo by pohrdnul skvělým jídlem s profesionální obsluhou? Poukaz do těch nejlepších restaurací je sázkou na jistotu. Nejčastější destinací bude v tomto směru naše hlavní město, stále častěji ale nalezneme zajímavá místa i v menších městech či na venkově. Stačí jen trochu hledat.

Měření