Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zmrzlina zdarma i zvýhodněné vstupné do zoo! Tipy, jak s dětmi oslavit konec školního roku

Zhruba dvěstěkrát muselo vaše dítko během letošního školního roku vstát a vydat se vstříc ústavu s názvem škola. Souhlasíte s námi, že takové snažení si zaslouží odměnu?

Brzký budíček, odpolední psaní domácích úkolů i slzičky nad prvními školními nezdary. Tak přesně takhle vypadá obvyklý scénář všech žáčků a studentů. Naštěstí přichází vytoužená odměna v podobně dvouměsíčních prázdnin. Rozhodně ale neuděláte chybu, když k této odměně přidáte ještě jednu drobnost. Ať už vysvědčení dopadlo nad očekávání, nebo naopak nestojí ani za řeč, myslete na to, že i snahu je potřeba ocenit. Zároveň jde o pozitivní motivaci, která toho leckdy zmůže víc než tvrdá slova nebo ultimáta. A tak jsme si pro vás připravili tipy na zajímavé odměny pro vašeho pilného žáčka. 

Odpoledne plné zábavy

Když se řekne oslava konce školního roku, představíme si netradiční program, který malý školák jen tak nezažije. Pokud chcete jeho celoroční snažení ve škole odměnit, vyrazte 30. června do čestlického Aquapalace Praha, kde si pro všechny žáky i školáky připravili dárek za vysvědčení – aquazorbing i unikátní virtuální realitu na tobogánu Magic Tube zdarma! S ratolestmi si můžete užít také pravé mořské vlnobití s dominantní pirátskou lodí, která se nachází v Paláci pokladů nebo jízdu na 21 skluzavkách a tobogánech. Pro ty nejmenší je pak připraveno i nové dětské brouzdaliště.

Velkolepě můžete prázdniny odstartovat také v zážitkovém hračkářství Hamleys. Děti, které si své vysvědčení nezapomenou doma, získají vstupenku na kolotoč zdarma. A ten, kdo se Principálovi pochlubí, na jaká letní dobrodružství se připravuje, dostane navíc poukázku na slevu k nákupu, aby si mohl ke svým plánům vybrat odpovídající hračku, která ho bude při jeho zážitcích doprovázet.

Sladké mámení

Začátek prázdnin si zaslouží pořádnou oslavu, třeba v podobě zmrzliny! Některé zmrzlinárny a cukrárny navíc pořádají speciální akce, během kterých dostanou školáci zmrzlinu zdarma či s výraznou slevou. Například pražská cukrárna Ovocný světozor nabízí dětem dva kopečky či jednu točenou zmrzlinu zdarma. Sladká odměna je připravena také v Cukrárně Myšák. Všichni školáci v doprovodu dospělého člověka, kteří ukážou své vysvědčení, dostanou dezert, zmrzlinu nebo jídlo na účet podniku.

Vyrazit můžete také do nově otevřeného podniku La Bottega Oaks Deli Bistro v Nebřenicích u Prahy, kde si s dětmi můžete vychutnat speciální jahodové menu z dílny šéfkuchaře Jana Klimenta. Kdo se navíc pochlubí s vysvědčením, bude jahodově odměněn limonádou a zmrzlinovým pohárem. Všichni si budou moci vyzkoušet bublinové triky a zkusit nafouknout největší bublinu.

Info ikona
Zmrzlina

Vzhůru do zoo!

Jak často chodíte se svými dětmi do zoo? Pokud pátráte v paměti a nemůžete si poslední zoologický zážitek vybavit, pak můžete do zoologické zahrady společně vyrazit právě na konci školního roku. Například návštěvníci mladší 15 let mohou 30. června navštívit Zoo Praha pouze za 1 Kč. Pozor, tato zvýhodněná akce má ale jednu důležitou podmínku. Platí pouze pro školáky, kteří na vysvědčení měli jedničku z přírodopisných předmětů.

Obdobnou akci si pro děti připravila také Zoologická zahrada Liberec, která slevila z podmínek a vstup zdarma připravila nejen pro jedničkáře z přírodopisných předmětů, ale také pro dvojkaře! Zkrátka nepřijdou děti ani v Zoo Děčín! Všichni návštěvníci do 15 let, kteří do zoo dorazí v doprovodu dospělého člověka, nemusí platit vstupné. Zajímavou akci pro školáky při připravil také Zoopark Zelčín. Nejenže mají děti do 15 let vstup zdarma, ale také získají kolečko na koni zdarma.

Pro malé knihomoly

Máte doma školáka, kterému se bude po výuce stýskat? Pak společně vyrazte na lov zajímavých knižních titulů, díky kterým se dítko o prázdninách smysluplně zabaví. V knihkupectví Book Therapy připravili slevu na všechny poutavé, obzory rozšiřující, milé, obrázkové i čtecí knihy pro děti, a to nejen v češtině, ale také v angličtině. Sleva platí jen do 4. července.

Knižní zásoby můžete rozšířit také v Knihy Dobrovský, kde potěší děti malým dárkem za vysvědčení. Stačí od 30. června do 1. července 2022 nakoupit v prodejně Knihy Dobrovský, ukázat vysvědčení, a následně dítko dostane hravý bublifuk s obrázky Frozen, Tlapková patrola nebo Mimoňové.

Mohlo by se vám líbit

Letní prázdniny ve světě: Kde mají školáci nejdelší prázdniny?

Letní prázdniny jsou za dveřmi a školáky čeká devět týdnů vytouženého volna. I když by se mohlo zdát, že tento model prázdnin funguje všude ve světě, opak je pravdou. Například v Argentině si "letní" prázdniny odbyli už v únoru.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy