Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

„Útoky si neberu osobně, to bych se zbláznila,“ říká moderátorka Terezie Tománková

Info ikona
Terezie Tománková

Asi není člověk, který by v současné době neznal moderátorku pořadu Partie CNN Prima NEWS Terezii Tománkovou. Obzvlášť po třaskavé prezidentské debatě, kdy ji s napětím sledoval celý národ. Jaká ale je mimo kamery? Ruply jí někdy nervy? A co dělá, když potřebuje upustit páru?

Ema Hajek | 19. 07. 2021

Je možné obrnit se před občasnými útoky vašich hostů v Partii a nebrat si je osobně? 

Útoky někdy přijdou, z různých důvodů, a občas je to nečekané až nepochopitelné. Osobně si je brát nemůžu, to bych se zbláznila. Urážky a neurvalé chování nevypovídají nic o mně, spíš o jejich autorovi. 

Zažila jste někdy ve studiu stav, kdy už bylo těch negativních emocí přes míru a vám ruply nervy?

Pod „ruply nervy“ si představuji zkrat, odchod ze studia nebo divnou reakci. A to se mi zatím nestalo. 

Být za každých okolností stoprocentně profesionální a ovládat se musí být extrémně náročné. Co děláte, když potřebujete upustit páru? Jaká je vaše psychohygiena?

Běhám, vařím, peču, manuálně pracuji. Pustím si hudbu, dobrý film. Udělám si „holčičí den“ se svou dcerou. 

Když jste zmínila dceru, myslíte, že se bude chtít také věnovat novinařině, nebo ji to spíš děsí, když vidí, co to obnáší?

Myslím, že Ema půjde úplně jinou cestu. To bylo jasné už dávno, už když byla malinká. Chce studovat medicínu. 

Ani váš muž není z oboru, že? 

Není, a to mi naprosto vyhovuje.

Mohlo by se vám líbit

Zajímá vás jeho názor na témata, která probíráte v Partii?

Ano, zajímá mě názor mého muže, stejně jako ostatních lidí. Jejich zkušenosti, dopady politických rozhodnutí na jejich životy. Snažím se nežít v bublině, tomu se opravdu vyhýbám. 

Vaše práce stojí na komunikaci. Jste v soukromí spíš introvert, nebo extrovert?

Občas máme doma „itálii“, umíme se pohádat, říkám věci hned, na rovinu. Ale na konci je u nás vždy dohoda a čistý vzduch. 

Komunikace se u nás na školách neučí, na rozdíl třeba od některých států v zahraničí, kde je rétorika nedílnou součástí vzdělání. Spousta z nás neumí mluvit tak, abychom si získali pozornost. Dá se to nacvičit? Nebo se s tou schopností musí člověk narodit? 

Jsou typy lidí, kterým to jde přirozeně a samo od sebe. Mají k tomu talent. Ale samozřejmě se to dá naučit. Pokud se mě ptáte na radu, začala bych pochopením a zvládáním své trémy. Ta umí udělat hodně škody. Přitom se s ní dá docela dobře pracovat. Trému máme všichni, nikdy nezmizí, ale můžeme ji využít pro náš prospěch. 

Mohlo by se vám líbit