Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Svatba

SVATBA MARIANNE: Ženich jako ze škatulky

Se svou snoubenkou vyhrál Svatbu Marianne. Který oblek to vyhrál u něj?

Veronika Hong | 17. 07. 2018

Jiří Pitel oblékl 18.7. 2018 na Svatbu Marianne na míru šitý svatební oblek od pánské módní značky Blažek

Do krejčovství dorazil i se svou snoubenkou Klárou Klasovou, protože názor nevěsty se musí respektovat. Přivítala je Iva Soušková, specialistka Made to Measure pro značku Blažek. Nejdříve si se snoubenci promluvila, aby se seznámila s jejich představou a celým konceptem svatby.  

Blažek
První návštěva Krejčovství Blažek v OD Kotva.

“Jako základní věc, když zákazník navštíví naše krejčovství, mě zajímá jeho představa a požadavky na oblek či košili. Jedná se o využití outfitu, způsob a četnost nošení, představa vzhledu a jaké by měl mít oblek vlastnosti pro jeho osobní fyzický komfort. Dle těchto informací zvolím, jaké tipy vrchového materiálu mu doporučím a jak budu postupovat při volbě střihu a výběru modelového zpracování obleku,” vysvětluje Iva Soušková.

Tušíte, co všechno se dá u takového obleku vybrat? Byli jsme překvapení, do jakých detailů až můžeme zajít. Výběr se skládá ze tří fází. V té první si Jirka zvolil vrchový materiál a vzhled saka zevnitř. Vybíral si podšívku, kontrastní výpustky vnitřních kapes, kontrastní výpustky v mezních švech, barvu štepovacích nití, barvu a styl písma monogramu. Dále také knoflíky a barvu nití různých kontrastních prošívání pro vnější stranu saka.

Blažek
Detail obleku, zdroj: Blažek

Uznáváme, že nevěsty to mají lehčí. U jejich šatů (půjčovaných, koupených nebo šitých) je vše většinou bílé. Ale i ženich se musí cítit ve svůj svatební den jedinečně, takže budeme pokračovat. Ve druhé fázi následovalo modelové vybavení obleku - kapsy, klopy, rozparky, dírky, poutka u kalhot, manžety, styl prošívání a styl zapínání. Modelové vybavení závisí na společenské události či způsob užívání obleku.  

Třetí částí je samotné měření a sestavování střihu obleku na ženichovi technikou made to measure. Stejným způsobem bude ušita i košile na míru. 

“Veškeré tyto detaily a výběry se řeší i u košil. Jejich doba zhotovení je stejná. Většina zákazníků, kteří si přijdou nechat ušít oblek, si to kompletují s ušitím košile. Je to lepší z důvodu celkové designové kompletace outfitu a použití správného materiálu. Šijeme také jen samostatná volnočasová saka, vesty, kalhoty, a to z různých materiálů a v různém designu,” doplňuje Iva Soušková.

První návštěva krejčovství byla za námi a my už se nemohli dočkat výsledku. Ušití trvá zhruba 4-6 týdnů. Oblek byl vybrán tak, aby se hodil k celkovému tématu svatby jak barvou, tak materiály. Na Jirkův oblek byl použit materiál Loro Piana a na košili látka značky Thomas Mason.

Uběhlo několik týdnů a Jirka si mohl přijít vyzkoušet hotový model. Celý vzhled se doplnil o elegantní hnědé boty, pásek ve stejné barvě a bílý motýlek. Perfektní oblek pro perfektní svatbu je na světě! Děkujeme pánské módní značce Blažek.

Hotový svatební oblek na míru

A proč je lepší si nechat svatební oblek ušít na míru? 

“Když se jedná o důležitou událost, chce muž vypadat skvěle. Nechat si vyrobit něco jen pro sebe a podle sebe, co výborně padne, mu umožní cítit se výjimečně. A to i když si tento kousek na sebe vezme opakovaně,” odpovídá Iva Soušková a dodává: “Značka Blažek spolupracuje s předními výrobci materiálů k výrobě obleků a košil na míru. Necháváme si záležet na technologickém zpracování obleků, kde využíváme například techniku pikýrované klopy - Half Canvas. Důraz klademe nejen na vizuální stránku, ale také na maximální pohodlí a pocit zákazníka. Vždy by se měl cítit výjimečně.” 

Podívejte se, jak jsme s ženichem vybírali oblek na Svatbu Marianne: 

Více o krejčovství Blažek zde: www.madetomeasure.blazek.cz

Jak vypadala SVATBA MARIANNE, můžete vidět na našem Facebooku a Instagramu. V zářijové Marianne vás pak čeká velká foto reportáž. 

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu