Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

10 momentů, kdy opravdu nemusíte žárlit

Trýzníte sama sebe žárlivými představami a pochybami? Za každou partnerovou kolegyní či známou ihned vidíte hrozbu a potenciální milenku? Zklidněte na chvíli tep. Přinášíme vám deset momentů, kdy jsou vaše obavy o partnera naprosto zbytečné.

Redakce Marianne | 21. 01. 2014


1. Když se podívá na náhodnou kolemjdoucí

Podle výzkumu Stirlingské univerzity jsou muži častěji než ženy ochotni ohodnotit neznámého člověka jako atraktivního. Ženy potřebují k hodnocení větší detail. Pokud tedy nechápete, jak mohl váš partner o tu maškaru zavadit jen pohledem, buďte klidná. Zblízka by se mu určitě nelíbila.

2. Prohlíží-li si ho jiná žena a jemu se to líbí

Ale stále se drží za ruku s vámi, že? Nežárlete a buďte naopak pyšná, že máte vedle sebe žádaného muže. Ze všech těch obdivných pohledů, které masírují jeho ego, je ten váš pro něj stejně nejdůležitější.

3. Když jde na pánskou jízdu

„A určitě tam nebudou žádné ženy?“ Takových otázek se vyvarujte a raději mu popřejte pěknou zábavu. Bude se cítit volný a vás bude mít za ohromnou přítelkyni. Zbytečně se také netrapte představou nějaké divoké party jako z filmu Pařba ve Vegas. Nejspíš si dá s kamarády jen pár piv, ohodnotí poprsí servírky a půjde zpátky domů.

4. Když zjistíte, že má pořád fotku své expřítelkyně

Pokud ji nenosí v peněžence hned vedle té vaší nebo na vás jeho ex nekouká z nočního stolku, tak vězte, že váš muž už ani neví, že fotku pořád má. Jestli vás to ale stále trápí, raději se ho klidným hlasem zeptejte, proč fotku pořád vlastní, a svěřte se mu, že vás to lehce zneklidňuje. Sám se jí určitě ihned rád zbaví.

5. Když se na Facebooku objeví s jinou ženou

Myslete racionálně. Pokud by před vámi chtěl váš partner něco skrývat, tak rozhodně nedopustí, aby se cokoli kompromitujícího objevilo na veřejných sociálních sítích. Společná fotografie nebo komentář od jiné ženy tedy opravdu nemusejí nic znamenat.

6. Když se před vámi chlubí

Vypráví vám, jak mu prodavačka složila kompliment nebo jak na něj mrkla servírka v baru? Není důvod po něm začít házet talíře. Jen se snaží vzbudit váš obdiv a dokázat vám, že je atraktivní a žádaný. O váš úsudek mu jde totiž nejvíc.

7. Když maká v posilovně a vám vrtá hlavou proč

Jde prakticky o stejný princip. Do posilovny nechodí, aby okukoval potící se ženy. Muž se stejně jako žena potřebuje ve svém těle cítit dobře a je rád, pokud výsledky jeho snažení někdo ocení. Pochvalte mu tedy jeho rostoucí svaly a on se bude cítit jako váš silný ochránce.

8. Když jde na oběd s kolegyní z práce

O té ženě jste toho slyšela hodně. Pracovitá, milá… Většinu věcí jste si ale domyslela. Krásná, chytrá, sexy v upnutém kostýmku… Proberte se ze svých fantazií a partnerovu kolegyni raději osobně poznejte třeba na nějaké firemní akci. Sama se nejspíš budete muset pousmát, jak vaše představy byly přehnané.

9. Když mluví o svých pracovních úspěších

Cítíte se vedle svého úspěšného muže méněcenně? A nijak vám nepomáhá, když vám vypráví o svém kariérním růstu, který se vám bohužel stále vyhýbá? Nežárlete na něj a úspěch mu přejte. Opět se jen snaží ve vašich očích vzbudit obdiv a uznání. Svěřte se mu se svými pocity a on vám jistě poskytne potřebnou oporu. A třeba vás i popostrčí, abyste šla za svými sny.

10. Když vám povídá o kamarádově skvělé přítelkyni

Muži opravdu neříkají něco proto, aby tím mysleli něco jiného. Na to jsme expertky my. Mluví-li tedy o kamarádově přítelkyni v samých superlativech, není to za účelem toho, abyste se vy cítila špatně. Jen se těší ze štěstí kamaráda a třeba by byl rád, abyste se i vy dvě spřátelily, a mohli jste pak všichni randit ve čtyřech.


Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu