Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

10 překážek ve vašem bytě, které mohou zabít milostný život

Možná vám to přijde maličko uhozené, ale některé věci ve vaší ložnici (a nejen v ní) mohou do slova a do písmene zabít váš intimní život. Ukázalo se totiž, že to, co je pod postelí, v koupelně nebo ve vaší skříni, může ovlivnit vaše libido. Hlavně špína, pachy a jiný nepořádek. Následujících deset překážek brání podle odborníků milostnému životu.

Redakce Marianne | 22. 08. 2014


1. Nepořádek

Není to jen ekvivalent tělesného zápachu při líbání nebo zapoceného trička, ale jde o nepořádek v obecném slova smyslu. Koučka Dana Korey říká, že když je náš prostor chaotický, může to mít negativní vliv na partnerský život. Jakmile se vaše ložnice zaplní nezaplacenými účty, špinavým oblečením a napůl dokončenými projekty v pořadačích, vaše mysl bude křičet: „Prádelna! Pošta! Zaplatit! Dokončit projekt!“ Projděte si tedy své věci a rozhodněte se, co můžete vyhodit nebo darovat, co kam uložit.

2. Rodinné fotky ve vaší ložnici

Je jasné, že máte rádi svoje rodiče, sourozence i děti, ale nemusíte se na ně dívat všude – zejména ne v ložnici. Salvator Manzi, expert na feng-šuej, říká, že fotografie celé rodiny může zničit sexuální apetit. „Nechte si tam jen fotky sebe a svého partnera,“ radí. Můžete si také zařídit ložnici podle feng-šuej, která by měla podporovat harmonický tok výživné a smyslné energie. Ložnice by měla podněcovat teplo, pohodlí, měla by lákat a vábit a uklidňovat zároveň. Pobývat v takové místnosti by mělo být pro partnery potěšení. „Pamatujte také na to, že první věc, kterou uvidíte při vstupu do ložnice, určuje vaši náladu,“ radí Salvator Manzi.

3. Příliš mnoho techniky

Vyžeňte všechny hi-tech z vašeho hnízdečka lásky. Ložnice nemá být domácí kancelář! To aspoň říká konzultantka životního stylu Christine Eisner. Žádná televize, žádné iPady, iPhony, prostě nic, co bliká a zvoní. Přesuňte všechny tyhle hračičky do skříně, do chodby, na pracovní stůl, hlavně je odstraňte z ložnice, aby vás nerozptylovaly.

4. Dary od ex

Schováváte si dárky od svých ‚ex‘? Připomínání svého bývalého partnera je jako uvázat řetěz kolem prstu, takže si to dobře rozmyslete a raději svoje emocionálně nabité vzpomínky na minulost dejte do skladu nebo je vyhoďte do popelnice. Pryč se vším, co už není vaší součástí, žijte přítomností!

5. Nevonící koupelna

Hodně se může pokazit i kvůli nevábné koupelně či WC. Vlasy v umyvadle nebo v odtoku jsou pro někoho neatraktivní. Jak říká koučka Dana Korey, měla jednoho klienta, který se odmítal milovat se svým partnerem proto, že odkládal špinavé a propocené oblečení z fitka na pračku v koupelně. A na WC stačí použít trochu vonicího spreje na odstranění zápachu, a nic vám nebude vadit. Sečteno a podtrženo – i v koupelně a na WC to může vonět a být tam pořádek.

6. Špatná postel

„Nejlepší postel je ta, ve které se oba partneři cítí dobře a kde jsou si nablízku,“ říká Salvator Manzi. Pokud se tedy rozhodnete pro velikost postele XXL, snažte se spát aspoň jednu noc v týdnu v těsném objetí. Věnujte také pozornost dekorativním akcentům. „Postel, ve které je až moc polštářů, se stává překážkou intimity,“ říká Christine Eisner.

7. Sexuální hračky v bezpečí

Nic zabije náladu rychleji než zběsilé hledání vibrátoru nebo kondomu. Hračky pro dospělé, antikoncepce, viagra a jiné pomůcky by však měly být snadno přístupné pro vás, ale pro nikoho jiného. Je těžké se uvolnit, pokud děti, domácí zvířata nebo příbuzní, kteří zrovna přišli na návštěvu, mohou natrefit na vaši sbírku erotických pomůcek. Vyberte místo, které je neprůhledné a ideálně takové, které se dá zamknout. Jen nezapomeňte heslo. :-)

8. Vysoce kontrastní osvětlení

Milování pod rozsvícenými zářivkami může uhasit romantickou náladu. Mějte v ložnici stmívače, lampičky nebo můžete použít šátek, který přehodíte přes stínidlo.

9. Věci pod postelí

Podle principů feng-šuej by prostor pod postelí měl zůstat naprosto čistý a prázdný. Pokud budete dávat pod postel svetry, ložní prádlo a noční oblečení či jiné věci, vaše povědomí bude vědět, že tam dole něco je. V tomto prostoru by měly být jen věci, které se vztahují ke spánku a pohodlí. Cokoli, co ve vás nevyvolává láskyplné pocity, nemějte pod postelí, aby ložnice zůstala místem pro erotické jiskření.

10. Neatraktivní ložnice

Napadlo vás někdy, proč se většina lidí tak ráda miluje v hotelovém pokoji? Je to proto, že pokoje jsou organizované a mají krásné ložní prádlo, měkké polštáře a nic, co by vám připomínalo kancelář nebo kuchyni. Proměňte svoji ložnici na příjemné místo, kde se cítíte krásně a kde vás napadají samé hříšné myšlenky. Otrhané povlečení s dírami je naprosto neatraktivní. Ložnice by ve vás měla evokovat příjemné pocity fyzické i psychické.

Související články

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Dobrý nápad
Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky

Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy