Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

11 důvodů, proč randit s rozvedeným mužem

Mnoho svobodných lidí považuje rozvedené osoby za negativně poznamenané. Ačkoli tu mohou být určitá varovná znamení (například pokud došlo k rozvodu kvůli nevěře), lidé, kteří si prošli rozvodem, mívají hlubší a realističtější pohled na manželství než ti stále svobodní. Zeptali jsme se odborníků a žen, které randily s rozvedenými muži, či si dokonce rozvedené muže vzaly, jaké výhody a nevýhody tento vztah přináší.

Redakce Marianne | 13. 05. 2014


1. Uvědomuje si svoje minulé chyby i nedostatky

Jakmile se manželství rozpadá, „ženy bývají poměrně dost konkrétní ve výčtu všech manželových chyb“, ať už se jedná o to, že tráví příliš času v práci, nebo že je hrozný společník. Martina V. si vzala již rozvedeného muže a v rozpadu svazku vidí výhodu. „Jakmile si člověk uvědomí svoje chyby, je schopen přijmout změnu a poučit se,“ říká.

2. Umí komunikovat a spolupracovat

Sdílet s někým život je snazší pro toho, kdo si už takovou zkušeností jednou prošel. Rozvedení muži už jednou sdíleli svoje finance, domov i program. To může být velká výhoda. Také jsou ochotnější bavit se o svých pocitech a nemají problém řešit důležité věci.

3. Nebojí se závazků

Jakmile se začnete bavit o budoucnosti, nemusíte se bát, že vám uteče. Linda P. chodila s neženatým i rozvedeným a tvrdí, že „rozvedení nemají tendenci vyhýbat se rozhovorům o vztahu, svatbě, lásce a dětech“. Přestože mu předchozí manželství nevyšlo, pokud začal znovu randit, dává tím najevo, že je otevřený lásce a novému vztahu.

4. Je odhodlaný vytvořit pevný vztah

„Muži jsou od přírody nastavení tak, aby opravovali věci a řešili problémy, čili po rozvodu je žene touhat vytvořit úspěšný a pevný vztah,“ tvrdí partnerská koučka Brooke Lewis. „Spousta rozvedených mužů se mi svěřila, že chtějí, aby jim to tentokrát vyšlo,“ řekla Andrea S. „Naše předchozí manželství a následné rozvody nás naučily, pro co stojí za to bojovat a co bychom měli naopak hodit za hlavu.“

5. Je upřímný ohledně svých potřeb a přání

Mnoho manželství selže proto, že si muži zpočátku neuvědomí, jaké vlastnosti u své partnerky požadují. „Po rozvodu už v tomto ohledu mají jasno a to může být jen k vašemu prospěchu,“ říká April Masini, odbornice na partnerské vztahy.

6. V sexu je zkušenější

„I kdyby nic jiného, v manželství se naučili ono rytířské heslo: dámy mají přednost,“ říká partnerská koučka Karla Moore. „Tito muži bývají trpělivější, méně sebestřední a spíše se snaží uspokojit ženu.“ Při troše štěstí se od svojí bývalé ženy naučil, jak funguje ženské tělo, co partnerku přivede do varu a jak ji dostane až na samotný vrchol.

7. Od manželství má přiměřená očekávání

„Rozvedení muži už nežijí ve světě fantazie. Mají realističtější představu o tom, co znamená mít úspěšný vztah,“ říká Marcela K., která byla stejně jako její nynější manžel už jednou rozvedená. „Když se vdáváte podruhé, máte nižší očekávání.“ Ale to je dobře, protože je méně pravděpodobné, že budete zklamáni.

8. Je citlivější vůči vašim potřebám

„Rozvedení muži bývají mnohem pozornější vůči potřebám své nové partnerky,“ tvrdí partnerská terapeutka Rachel Sussman. Koučka Brooke Lewis potvrzuje, že tento bod si vyzkoušela sama ve svém vlastním životě. „Chodila jsem na rande s rozvedenými muži, kteří litovali, že nebyli romantičtější, více svým ženám nenaslouchali nebo jim častěji nenosili květiny.“ Hádejte, dámy, kdo z těchto lekcí bude těžit? No přece my!

9. Jsou zdvořilejší a poddajnější

„Rozvedení muži jsou trénovaní,“ říká Lewis. „Je pro ně přirozenější dělat pro druhého to, co by svobodného ani nenapadlo.“ Kromě toho, že svobodní nejsou tolik pozorní, trvá jim taky delší dobu, než se naučí základním věcem – nejen sundávání záchodového prkýnka, ale také poskytnutí ramene, na kterém by se mohla partnerka vyplakat, aniž by měl partner tendence její problém řešit.

10. Pokud má děti, snáze si porozumí s vašimi potomky nebo lépe přijme váš bezdětný stav

Pokud mají tito muži děti z prvního manželství, splnili si svoji „mužskou povinnost“ a nebudou vás na rozdíl od svobodného a bezdětného muže nutit do dalšího, když nebudete chtít. Na druhou stranu si tito muži budou spíše vybírat ženy, které už matkami jsou. „Muži s dětmi mají pochopení pro váš životní styl, priority i zodpovědnost, jelikož mají podobnou životní zkušenost,“ poznamenává April Masini.

11. Je pravděpodobně finančně zajištěný

Ve většině případů mají rozvedení muži stálou práci a mohou vydělávat i víc peněz než svobodní muži, kteří nikdy nebyli ženatí. Moore tvrdí, že rozvedení více šetří a v zaměstnání mají svoji vyhřátou židli. Dokončili svoje vzdělání a o své kariéře mají jasno.

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku