Přejít k hlavnímu obsahu
Téma Marianne

3 spací návyky, které podporují tloustnutí

Držíte možná nejrůznější diety, ale stále nemůžete zhubnout. Říkáte si, co za tím může být? Odpověď je snadná – špatně a nedostatečně spíte.

Redakce Marianne | 28. 04. 2014


1. Nepravidelný režim

Pokud chodíte spát porůznu, jak vám to vyjde, vaše tělo je zmatené. Naprosto stejně si nebude vědět rady, pokud budete každý den vstávat jinak. Nejlepší je proto stanovit si jasný čas v pracovním týdnu, kdy budete chodit spát a kdy budete vstávat. Tělo se tomu přizpůsobí a váš metabolismus bude v noci dobře pracovat.

2. Nedostatek spánku

Spousta lidí tvrdí, že jim k životu stačí pouze pár hodin spánku. Není to ale nic zdravého a nevyspání opravdu vede k tloustnutí. Měli byste spát minimálně šest a půl až osm a půl hodiny. Vaše tělo si odpočine a vy načerpáte důležitou energii. Lidé, kteří spí více hodin, mají v těle nižší obsah tuku než lidé, kteří spí nedostatečně.

3. Špatné prostředí

Odpolední zdřímnutí v křesle je příjemné, ale na noc se přece jen přesuňte do postele. Dbejte na to, abyste spali ve vám příjemném pokoji, na vhodné matraci a v měkkém povlečení. Na noc nezapomínejte celý pokoj vyvětrat, případně si okno můžete nechat otevřené. Lépe se vám bude usínat a propadnete do hlubší fáze spánku. Jedině zdravě vyspané tělo může spalovat tuky, kterými ho každý den zásobujeme.