Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

5 tanečních stylů, kterými si dokonale vytvarujete tělo

Už vás nebaví potit se v posilovně, běhat dokola v parku či trápit se na tvrdé zemi sklapovačkami? Začněte tančit! Perfektně si tím vytvarujete postavu, spálíte ohromné množství kalorií a ještě si užijete velkou zábavu. Avšak pozor, s tancem už pak asi nebudete chtít přestat.

Redakce Marianne | 3. 02. 2014


Začít můžete okamžitě. A vůbec nevadí, že se vaše taneční zkušenosti skládají z vystoupení na dětském karnevalu, tanečních v pubertě a z vašeho sóla na stole na předešlém večírku. Vybrat si můžete z různých stylů a druhů tance, vyzkoušet, který vám sedí nejlépe, a postupně mu naprosto propadnout. Většina tanečních studií nabízí lekce pro začátečníky, takže se opravdu nemusíte ničeho bát.

Zde je seznam těch nejefektnějších tanců, při kterých spálíte nejvíce kalorií.

Zumba

woman-in-zumba-class

Zumba je v současnosti velmi populární, ale nejedná se o tanec v pravém slova smyslu. Tento fitness program je spíše taneční formou aerobiku s prvky latinskoamerických tanců. Tančit budete střídavě na rychlou a pomalou hudbu, a tím udržíte svoji tepovou frekvenci ve spalovacím, tedy hubnoucím režimu.

Salsa

salsa_dancing_784

Vášnivá a dynamická latinskoamerická salsa je královnou ve spalování kalorií. „Za jednu hodinu tančení rychlé salsy spálíte až pět set kalorií,“ říká tanečnice a majitelka tanečního a pohybového studia Dancer’s Club Mirka Toušová. Salsa je párový tanec, ale přihlásit se můžete klidně i sama. Většina studií vám tanečního partnera najde.

Balet

After-the-rain

Obdivujete štíhlé a vypracované postavy ladných baletek? Staňte se jednou z baletních labutí i vy! S baletem nemusíte začít už v pěti letech, do kurzů se můžete přihlásit i teď. Připravte se, že to bude dřina, ale dlouhé a pružné svaly vám budou odměnou. Navíc asi neexistuje elegantnější a půvabnější tanec.

Jazz modern

Modern-Jazz

Pokud máte v sobě trochu hereckého ducha a klasický balet by vás nudil, vyzkoušejte jazz modern. Tanec kombinuje prvky baletu, scénického a jazzového tance, rozvíjí koordinaci a pružnost těla a velký důraz je kladen na taneční a scénický projev. Bolet vás budou všechny svaly na těle, ale tento tanec si zamilujete.

Street dance

street_danceWWW

Velké množství kalorií spálíte jakýmkoli streetovým tancem. Ať už to je hip hop, break dance, či house dance, každý tanec podpoří vaši individualitu, rozvine váš osobní styl a pomůže vyjádřit vaše pocity. Streetový tanec se hodně odráží ve vašem životním stylu a je jen na vás, nakolik se jím necháte pohltit.

Ideální je různé tance kombinovat

Při jakémkoli tanci je důležité, abyste do něj občas zakomponovala i prvky jiných stylů a tanců. Pohyb tím skvěle oživíte, na těle protáhnete jinou skupinu svalů, a lépe tak zhubnete. „Pokud chcete spalovat opravdu hodně energie, doporučila bych pravidelně navštěvovat aerobně založené cvičení s tanečními prvky, jako jsou třeba afrofitness, dance workout, piloxing nebo zumba, a kombinovat je například s baletem, jazzem nebo jógou pro zlepšení flexibility, správného protažení a dýchání,“ dodává profesionální tanečnice Mirka Toušová ze studia Dancer’s Club.

Dnes můžete soutěžit v naší valentýnské soutěži http://valentyn.marianne.cz/ o 3 vouchery v hodnotě 2500 Kč na nákup zboží značky GANT.

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce