Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

6 barev vaší osobnosti

Je odvěká pravda, že oblečení vyjadřuje naši povahu. Není proto náhoda, že vždy sáhneme po tom konkrétním kousku oblečení. Stejně podvědomě, ale zároveň i jistě, si vybíráme barvy. Jaká je ta vaše?

Redakce Marianne | 22. 11. 2012

Nejsou jen otázkou módy, ale obklopujeme se jimi denně. Utvářejí náš svět a v mnohém nás ovlivňují. V červeném interiéru se mnohdy cítíme roztěkaní, zatímco bílé stěny ve většině z nás vyvolají klid. Mnohdy ani neumíme popsat, proč k tomu či onomu odstínu tíhneme. V souvislosti se změnami naší osobnosti se proměňují také naše preference a vkus. Nejen proto jsou barvy vždy určitým signálem, který vypovídá o naší duši a náladě.

Minimalistka

Máte ráda ve všem pořádek a nerada si komplikujete život? Tak to ve vašem šatníku i interiéru nejspíš vítězí bílá barva doplněná černou. Život ve světle negativu vyhovuje rozhodným a zaměstnaným ženám, které nerady ztrácejí čas přemýšlením nad vhodnými doplňky. Fungují podle zaběhnutého schématu, které se jejich okolí může zdát stereotypní, ale jim za to poskytuje oporu při jejich organizování, ve kterém vynikají.

Volnomyšlenkářka

Baví vás pelmel ve stylu Lenky Kořínkové? Nemáte se za co omlouvat! Nejspíš se vnitřně teprve hledáte a barvy vám pomáhají toto období překonat. Naslouchejte svému nitru, a to vám brzy odhalí, jaká cesta je ta správná.

Milovnice přírody

Černou nepovažujete za barvu a raději dáváte přednost přírodním tónům? Možná v duchu toužíte po tom, vzdát se bytu v centru a časově náročné kariéry ve prospěch koupě statku na venkově. Zkuste se na chvíli zastavit a popřemýšlet o tom.

Romantička

Dojímají vás zamilované páry na ulici a sledujete romantické filmy? Možná že ve vás dřímá duše nevyléčitelné romantičky. Již dávno neplatí, že chodíte od hlavy k patě zahalená do růžové. K této barvě sice tíhnete, ale zároveň si uvědomujete, že už nejste malá holka. Zjemňujete ji proto krémovými odstíny a třeba i nápaditým potiskem barev. Často se omezíte i na jednoduché sdělení slova ‚láska‘, které pyšně nosíte na oblíbeném tričku.

Optimistka

Vaší největší ozdobou je úsměv od ucha k uchu a nikdy nekončící dobrá nálada? A ani na ulici se nebojíte odvázat a obléci si zářivé barvy? Pak je pro vás život jedna velká zábava a věci vám jdou tak nějak samy od ruky. Jste šťastná žena a měla byste toto poselství předávat dál.

Konformistka

Vystoupit z davu není nic pro vás? Raději se držíte při zemi a nechcete vyčnívat? A křiklavé barvy ve vás vyvolávají paniku? Můžeme vás uklidnit, že ne každá z nás chce být středem pozornosti, a je to tak naprosto v pořádku. Svoji jedinečnost raději podtrhněte zajímavými detaily a soustřeďte se na to, co je pro vás důležité (a výrazný outfit či interiér) to rozhodně nebude!

Zajímají vás i ostatní barvy? Zkuste třeba ostře růžovou! V naší Velké vánoční soutěži se totiž dozvíte, že díky Ibalginu může souviset i se zdravím.

Související články

Zdraví
Jak překonat zranění a vrátit se ke sportu: Posilujte sebedůvěru při rekonvalescenci a dodržujte pár preventivních opatření

Jak překonat zranění a vrátit se ke sportu: Posilujte sebedůvěru při rekonvalescenci a dodržujte pár preventivních opatření

Byt
Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Dobrý nápad
Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?