Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

6 nejčastějších sexuálních ženských představ

Jste štastně vdaná a spokojená, tak proč máte, hergot, v noci takové erotické sny? Třeba o tom kolegovi, kterého jste potkala včera u kopírky? Znamená to snad, že není něco s vaším vztahem v pořádku? Nebo je to naprosto normální?

Redakce Marianne | 16. 10. 2013


Je a je a ještě jednou je! To aspoň tvrdí psycholožka Debby Herbenick, autorka knížky Ženský průvodce sexuálním potěšením. Sexuální sny jsou normální a ženy by se jimi neměly trápit a hledat důvody, proč je vlastně mají. Naopak – mají si je pěkně užít!

1. Sex s jinou ženou: Možná vás to šokuje a v duchu se křižujete, že to přece vy ani náhodou, podle psycholožky Debby Herbenick je právě to pro mnohé ženy nejběžnější představou, zvláště pak ve snu. I když pak po probuzení ráda sáhnete vedle sebe na teplé tělo svého partnera, není divné, že jste v noci snila třeba o své sousedce. „Když se zdá heterosexuální ženě o jiné ženě, pak to s největší pravděpodobností znamená výraz silného ženského přátelství. Tyto sny můžou být také vyvolány emocionální blízkostí, kterou jim poskytují nejlepší kamarádky. Vůbec nic to ale nevypovídá o vaší sexuální orientaci,“ říká psycholožka.

2. Sex s vaším bývalým: Už roky jste si na něj ani nevzpomněla, a najednou vás líbá ve snu, a to tak, že se probudíte celá vzrušená? Hlavně se nečervenejte, podle psycholožky není vůbec neobvyklé snít o svém bývalém příteli ze střední nebo vysoké. A to ani tehdy, když žijete ve spokojeném manželství. „Neznamená to, že byste do něj byla pořád zamilovaná, ale váš mozek ‚jen‘ zpracovává staré vzpomínky. Tyto obrázky jsou uloženy spolu s tisícem dalších ve vašem mozku. To je totéž, jako když muži sní o vítězství jejich školního klubu,“ říká. Hlavně tenhle sen neberte jako snahu vyhledat jeho profil na Facebooku!

3. Sex s někým, koho nesnášíte: Občas mohou ženy snít o někom, koho nemohou v reálném životě ani vystát. Natož aby s ním vlezly do postele. „Sexuální pocity můžou být vyvolány řadou emocí, včetně vzteku, což je také určitý druh vášně. A vášnivý sen může naznačit pocity hněvu, které v realitě ventilujete právě směrem k předmětu vašeho snu,“ vysvětluje psycholožka Herbenick. Takže to přijměte a nechte plavat.

4. Sex s manželovým přítelem: Že by vás ani nenapadlo pomilovat se s nejlepším přítelem vašeho manžela? Tak proč se vám zjevil ve snu? Podle psycholožky Tiny Tessiny jde o nevinnou zvědavost, která se promítla do snu. „Můžete být zvědavá na podvědomé úrovni na to, jaké by to asi bylo. Je to tabu, vzrušující a zcela nevhodné, jenže právě proto je to tak sexy,“ říká Tina Tessiny. Podle jejího názoru byste si tenhle sen měla vzít jako znamení, abyste se s partnerem pokusili vnést do svého manželství více vášně.

5. Sex s manželem, ale s jiným obličejem nebo tělem: Je váš manžel hubený blonďák? Tak proč se vám o něm zdá a má ve snu tělo Arnolda Schwarzeneggera, tmavé vlasy a francouzský přízvuk Gerarda Depardieua? Psycholožka Herbenick tvrdí, že tento sen může znamenat, že toužíte po větším vzrušení ve vztahu, ve kterém začala převládat nuda.

6. Sex plný romantiky s tajemným mužem: Už jste se někdy probudila z dokonalého a romantického snu a ani trochu se vám nechtělo čelit realitě? Pokud se navíc ve snu objevil tajemný romantik, pak vám něco chybí ve vašem reálném vztahu. „Často se soustředíme na fyzické aspekty sexu a jak to udělat lépe, jak najít bod G nebo vyzkoušet jiné polohy, ale přitom zanedbáváme emocionální stránku sexu. Snění o tajemném muži, který vám udělá masáž nebo vás jen tak hladí, znamená, že toužíte po tom samém i v reálném životě,“ říká psycholožka Debby Herbenick.

Související články

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem