Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Bydlení v Residenci Ludwig: kvalitní bydlení nejen pro milovníky historie a vína

Komerční článek - Mezi mnoha developerskými projekty současnosti vám chceme představit první a jediný projekt svého druhu na Znojemsku: Residence Ludwig, bytový dům na ulici Rooseveltova ve Znojmě. Residence Ludwig přináší rakouský standard bydlení zákazníkům, kteří vyžadují perfektní kvalitu a zároveň o své investici uvažují v širší a dlouhodobé perspektivě.

Redakce Marianne | 3. 07. 2014

Propagace firmy. Redakce časopisu neodpovídá za obsah sdělení.

Investice do bydlení v Residenci Ludwig je investicí do prestižního bytu. Díky využití moderních ekologických technologií budete mít minimální náklady na provoz, a navíc nesčetné výhody úžasného znojemského regionu.

Bydlení v samém srdci Znojma

Residence Ludwig se nachází v samém srdci Znojma. Jen pět minut chůze vás bude dělit od jeho půvabné historické části a od vstupu do unikátního národního parku Podyjí. Milovníci vína přivítají množství vináren a vinných sklípků, kde mohou ochutnávat vína z vinic rozkládajících se v celém okolí a dotvářejících kouzelnou atmosféru města. Příznivci cyklistiky si užijí v ráji nekonečných cyklostezek provázaných nejen s celým moravským regionem, ale i s rakouskou vinařskou oblastí Weinviertel.

Projekt bytového domu Residence Ludwig na ulici Rooseveltova ve Znojmě vlastní a spravuje společnost Podyjí – bytová výstavba, s. r. o. Jejím stoprocentním majitelem je renomovaná rakouská firma ALPENLAND Wohnbau – und Wohnbetreuunggesellschaft m.b.H. ze St. Pöltenu.

Nevídaný komfort - minimální náklady na teplo

Projekt přináší 39 z hlediska pasivního bydlení nadstandardně vybavených bytů umístěných v čtyřpodlažní novostavbě uvnitř vnitrobloku ve středu Znojma. Každý byt disponuje minimálně jedním podzemním garážovým stáním a sklepní kójí. Součástí jednotek umístěných v prvním nadzemním podlaží je předzahrádka. Ostatní byty jsou vybaveny balkonem, lodžií nebo terasou. Díky podzemnímu parkování zůstává okolí domu volné pro užívání obyvateli domu.

Screen_shot_2014-07-02_at_13.26.58

Kombinace nejmodernějších technologií zaručují, že noví vlastníci bytů zažijí skutečně nevídaný komfort – minimální, téměř nulové náklady na teplo a teplou vodu. Byty jsou v energetické kategorii A. Měrná vypočtená roční spotřeba energie činí pouze 18 kWh/(m².rok) neboli téměř splňují specifikaci pro tzv. pasivní dům. Vlastní fotovoltaická elektrárna umístěná na střeše domu pokryje většinu spotřeby tepelného čerpadla a řízené rekuperace vzduchu. A v čem spočívá to kouzlo? Bytový dům disponuje tímto vybavením:

  • Obvodové stěny jsou zatepleny kontaktním zateplovacím systémem o tloušťce 20 cm.

  • Centrální ohřev vody pro vytápění a přípravu TUV řeší sofistikovaný systém, který kombinuje využití geotermální energie získané tepelným čerpadlem a elektřiny z vlastní fotovoltaické elektrárny.

  • Byty jsou vytápěny teplovodním podlahovým topením a každý byt má vlastní termostat.

  • Všechny byty disponují jednotkou pro řízené větrání a rekuperaci tepla. Filtrovaný a předehřátý vzduch je rozveden do jednotlivých místností.

  • V létě bude teplo odváděno a využíváno k lehkému ochlazování bytu. Nejedná se o klimatizaci, ale o chlazení zemním kolektorem.

Těsná blízkost rakouských hranic dává zdejšímu životu nadnárodní rozměr. Z města, které staví na bohaté české historii a nejlepších tradicích moravského folkloru, jste jen za hodinu na mezinárodním letišti ve Vídni. Příjemné jsou i mírné zimy, které se zde na jihu Moravy střídají s dlouhými prosluněnými léty.

Investujte do bydlení ve Znojmě, kde bohatství života čeká hned na prahu vašeho domova a kde se od začátku budete cítit vítáni!

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen