Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Jak si zlepšit sexuální život?

Ačkoli o tom na veřejnosti příliš nemluvíme, sex a intimní život zajímají asi většinu z nás. Vést spokojený sexuální život by mělo být naší prioritou, jak nám ostatně potvrdila lektorka sexualita a intimity Denisa Palečková.

Redakce Marianne | 16. 04. 2013

Deniso, prozraďte nám, jak docílit naplňujícího intimního života.

Sex, intimita, vztahy jsou v dnešní době v médiích velmi skloňovaná témata. Hovoří se a píše o mnoha zajímavých tipech a tricích, jak na to. Často slyšíte rady typu: překvapte partnera novým spodním prádlem, zahrajte si na pána a na služku, zažijte vícenásobný orgasmus, milujte se v šatní skříni přímo v Ikee a podobně.

Mnoho z těchto tipů samozřejmě může částečně obohatit náš intimní život. Fungují však bohužel většinou jen krátkodobě, anebo vůbec.

Proč nefungují? Čím to je?

Výše uvedené rady se soustředí většinou na vzrušení a výkon. Ty však nejsou skutečným klíčem k trvalému štěstí v ložnici ani naplňující blaženosti.

Jaká jsou tedy vaše doporučení pro ženy?

Zvyšovat citlivost! Až 90 % žen neprožívá v oblasti intimity tolik, kolik by mohly. Přibližně 30 % necítí při milování nic a dalších 20 % jen opravdu málo. Je to často zapříčiněno i běžnými zákroky při porodech, operacemi a zraněními nejen v intimní, ale i v emocionální oblasti. Dále za to také může náš způsob života. Zkuste svému tělu, které sedí devět hodin u počítače, večer poručit, aby prožívalo potěšení.

Je proto třeba vědomě o své tělo pečovat, zejména sportem, pohybem, tancem a podobně. Vhodnou formou zvýšení citlivosti pro ženy je pomalé milování nebo vědomá intimní masáž. Tu učíme na našich kurzech nebo je možné ji vyzkoušet od zkušených terapeutů a terapeutek přímo v našem masážním studiu Tantra Spa v Praze na Vinohradech.

A jak by na sobě měli zapracovat muži?

Naučte se taoistickou techniku Velký tah, která vám umožní proměnit vzrušení v pocity štěstí v celém těle i na dlouhou dobu po milování a mít orgasmus, kdy chcete. Více si užijete a stanete se lepším milencem. Techniku učíme na našich kurzech intimní masáže.

Existuje nějaká rada společná pro muže i ženy?

Zkuste oba zpomalit. Obraz vzrušujícího a vášnivého sexu z médií a pornografie jako jediné formy milování je značně zúžený. Na kurzech pro páry, které vedu společně s Richardem Vojíkem, učíme například metodu takzvaného měsíčního milování, které je pravým opakem divokého vášnivého sexu.

Jde spíše o klidné a uvolněné spočívání při milostném spojení, které dává našim tělům prostor pro vzájemnou harmonizaci energie. Úžasně tak mimo jiné podporujeme vzájemnou blízkost, lásku a intimitu. Není zde žádný tlak na výkon, ani předpoklad, že byste do milování měli vstupovat plní energie, svěží a vzrušení. Pocity blaženosti, blízkosti a rostoucího přívalu energie se rozvíjejí až v průběhu spojení. Doporučovala bych každému páru chvíle vzrušení prokládat chvílemi vzájemného spočívání a sdílení i bez vzrušení. Výrazně to posiluje lásku a štěstí.

Jaké výhody má pravidelné milování?

Lidé často říkají, že jsou například unavení, nemají na milování čas nebo se jim nechce. Právě v těchto případech bych však doporučovala udělat si z milování praxi stejnou, jako když jdeme třeba do posilovny, na jógu či na aerobik. Pozorný a láskyplný tělesný kontakt totiž výrazně zvyšuje harmonii mezi partnery.

Je prokázáno, že milostné spojení nabíjí těla vzájemně tak, že nám stačí mnohem méně spánku. Milování nám tedy čas spánku sice ubere, ale budeme potřebovat spát méně a budeme se cítit vitálnější.

Vizitka autorky:

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Mezinárodně uznávaná učitelka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních masáží. Vystudovala sociologii v Praze na Karlově univerzitě a v Německu a sexuologickou práci s tělem na Institutu pro pokročilá studia o lidské sexualitě (IASHS) v USA. Je certifikovanou lektorkou Sexological Bodywork a společně s Richardem Vojíkem zakladatelkou této profese v ČR. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Spoluzakladatelka a tvůrkyně centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Její kurzy jsou oblíbené díky láskyplnému přístupu, humoru, a především díky praktickým a účinným metodám, které od roku 2002 pomohly již několika tisícům jednotlivců i párů ke šťastnějšímu a naplněnému životu.

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras