Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Kartářky a osudy známých žen: která dá na jejich rady?

Názory na karty a kartářky se různí. Někdo je vyhledává, jiný považuje za šarlatánství. Možná vás překvapí, které známé dámy, do nichž byste to třeba neřekli, se s nimi čas od času radí.

Redakce Marianne | 22. 07. 2014


„Kartářky jsou takové psychoanalytičky,“ říká herečka Jitka Asterová, která jejich služby občas vyhledává. „Vždycky mi to zvedne náladu,“ dodává. U kartářky hledala rady pro život i Dagmar Havlová, tehdy ještě Veškrnová. Chtěla vědět, zda se s ní její přítel, kameraman Jiří Vostrý, ožení, nebo ne. K jejímu překvapení jí kartářka řekla: „Na člověka, s nímž teď žijete, zapomeňte. Čeká vás vysoce postavený muž, nějaký papaláš ve vládě nebo v politice. Toho si vezmete a váš život se úplně změní.“ Jak kartářka řekla, tak se také o pár let později stalo.

asterova

Věří na věci mezi nebem a zemí

Herečka Kateřina Macháčková se nijak netají svým zájmem o věci mezi nebem a zemí. Vyzkoušela vyvolávání duchů, věří na všelijaká znamení i osud. Má svou kartářku, s níž jsou už dlouho přítelkyně. „Můžu jí kdykoli zavolat a někdy radím i já jí,“ říká s humorem. První karty jí ale před mnoha lety vyložila Dagmar Kludská. „Předpověděla mi, že dostanu velkou práci v televizi, která změní můj život. A vyšlo to do puntíku. Seriál Život na zámku, kde jsem hrála jednu z hlavních rolí, pro mě opravdu znamenal mezník, protože v takovém kolotoči jsem nikdy předtím ani potom už nebyla. Přesně si pamatuju, že jsem u ní byla 11. listopadu a 15. listopadu mi volali z televize,“ vzpomíná.

Věštba se splnila do puntíku

kudlackova

Věštba vyšla i herečce Haně Ševčíkové, která služby kartářů nijak nevyhledává. Téměř před dvaceti let ale jednoho navštívila a všechny jeho předpovědi se splnily. „Vrátil se tehdy ze zahraničí, kde se učil od jedné čarodějnice, a věci, které mi řekl, se splnily do puntíku,“ přiznává. Někdejší dětská hvězdička Michaela Kudláčková ke kartářce chodit nemusí, protože jí sama je. „Ženy mají intuici, s níž každá může být čarodějka,“ říká. Tu svou intuici využívá k práci, vykládá karty, učí je a vydává o nich knihy. „Motivací nás čarodějek by ale neměly být peníze, ale to, že chceme někomu pomoct.“

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras