Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Kolik času věnujete partnerovi? Odborníci říkají: najděte rovnováhu, jedině tak budete spokojení

Všichni víme, že čerstvě zamilovaní lidé chtějí trávit se svým miláčkem 24 hodin denně. Ale je to zdravé? Co když se věnujeme jednomu vztahu na úkor vztahů ostatních?

Redakce Marianne | 4. 07. 2014


Kde je ta správná rovnováha?

Pokud je 100 % času příliš mnoho a 0 % zase málo, je potřeba najít vhodný kompromis. Nalezení rovnováhy bývá těžší, než si lidé myslí. Často míváme nutkání trávit s novou a vzrušující osobou ve svém životě co nejvíce času. Chceme být spolu každou minutu a chvíle, kdy jsme každý zvlášť, jsou nekonečné a smutné. Společně trávený čas je důležitý, ale je potřeba se naučit, jak splést dva různé životy dohromady.

Práce a život sám nám často kladou do cest různé překážky. Ať už se jedná o nečekané povinnosti, nebo služební cestu o víkendu, profesní cíle a nároky jednoho z partnerů mohou vnést do vztahu stres, zvlášť pokud má druhý partner o dostupnosti svého protějšku jiné představy.

Cílem je, aby oba partneři nalezli rovnováhu, ve které budou oba spokojení s časem, jenž věnují jeden druhému, svojí rodině, přátelům i sobě samotným. Jedině tak si udrží svá přátelství, rodinnou harmonii a jejich vztah bude vzkvétat.

Zde je několik tipů:


1. Pochopte individuální rozdíly.


Každý z nás potřebuje různé množství času, který by chtěl strávit se svým partnerem. Citlivější jednotlivci budou toužit po užším kontaktu, zatímco samostatnější lidé si vystačí s málem. Pochopte, že váš partner není vaše zrcadlo a že jeho potřeby se mohou od těch vašich lišit.

2. Pobavte se s partnerem.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jste vztahu věnovali dostatek času, je zeptat se. Zjistěte, co váš partner potřebuje, a společně vytvořte vhodné tempo, které bude vyhovovat vám oběma.

3. Naslouchejte svým přátelům.

Přátelé tu nejsou jen od toho, aby nás podporovali. Jejich názory ovlivňují náš partnerský vztah, ať už pozitivně, nebo negativně. Najděte způsob, jak zůstat s přáteli v kontaktu i poté, co jste navázali novou známost. Pokud svého nového partnera včleníte mezi své přátele, nejenže s nimi budete i nadále ve spojení, ale napomůžete tak rozvoji vašeho nového vztahu.

4. Poznačte si v kalendáři volný večer.

Jakmile se necháte zahrnout prací a dalšími povinnostmi, může být těžké najít volnou chvilku jen pro vás dva. Proto vezměte do ruky kalendář a spolu s partnerem najděte v hektických dnech večer, kdy se budete věnovat jen sobě navzájem. Budete se mít alespoň na co těšit.

5. Rozpoznejte příliv a odliv

Když se z nezávazného románku nebo první zamilovanosti začne klubat vážný vztah, příliv a odliv různých stresových situací se změní na příliv a odliv energie, kterou jsme aktuálně schopní do vztahu vnášet. Je potřeba chopit se šance a trávit společný čas efektivně. Se svým protějškem si tak vzájemně poskytnete prostor, abyste se ukázali jako ti nejlepší partneři a vydali ze sebe to nejlepší.