Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Chtěli byste se na pár nocí stát princeznou?

Info ikona
Hrad na britském venkově

Castle on the Well v sobě spojuje kouzlo tradiční lovecké chaty s moderním venkovským sídlem. Najdeme ho uprostřed zvlněné krajiny hrabství Devonshire, přímo na kraji národního parku Exmoor.

Terezie Benoni | 7. 02. 2023

Na ruinách venkovského domu ze šestého století vyrostl o pár století později dům, nebo spíš malý kamenný hrad. Postavený z druidských kamenů posbíraných po okolí, je zařízený v tradičním anglickém stylu, kdy se luxus města přenáší do venkovských kulis. Kolem hradu jsou hektary soukromých zahrad, soukromý rybníček a divoké lesy. Dům v sobě spojuje klasický styl britských loveckých chat, které využívali šlechtické rody, s moderním rustikálním nádechem.

Galerie: Hrad na britském venkově
Mohlo by se vám líbit

S úctou k tradici

Dům byl před pár lety citlivě zrekonstruovaný, aby splňoval současné moderní nároky. Bylo nutné vyřešit elektřinu, topení, kompletní nové rozvody. I přes tyto zásahy nebyla kouzelná atmosféra domu narušená. Majitelé se rozhodli dům pronajímat a občas ho využít pro svou rodinu a přátelé. Interiér se odehrává v zemitých a šedých tónech tak, aby byl harmonický a uklidňující. Velké vzdušné prostory se střídají s tichými zákoutími. Hlavní obytnou místnost zdobí originální benátská kopule, pod kterou můžete lenošit na zakřivených pohovkách. V prvním patře domu jsou tři dvoulůžkové pokoje a prostorná koupelna s vanou a sprchou. Pak je tu také hlavní ložnice se soukromou koupelnou. Za okny se odehrává dramatická krajiny zvlněného Devonu, zatímco v domě můžete posedět u plápolajícího ohně.
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku