Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Staletý žulový dům byl v havarijním stavu, ale proměnil se v pohádkové rustikální bydlení

Info ikona
Staletý žulový dům byl v havarijním stavu, ale proměnil se v pohádkové rustikální bydlení

V drsných přírodních podmínkách severního Walesu už dlouhá staletí stojí selský kamenný dům. Po letech chátrání ho noví majitelé pečlivě zrekonstruovali s respektem k jeho historii.

Terezie Benoni | 11. 02. 2024

Harlech je přímořské letovisko a komunita v severním Walesu hrabství Gwynedd a dříve v historickém hrabství Merionethshire. Leží na Tremadog Bay v národním parku Snowdonia. Právě zde s dramatickými výhledy na Cardigan Bay stojí kamenný žulový dům, který byl ještě před pár lety ukrytý za trnitými keři. Dům v havarijním stavu se majitelé rozhodli opravit v klasickém stylu a dodat mu tradiční britský šmrnc anglického venkova. V tomto velšském domě tak nechybí veliký krb, spousta dřeva a kamene, pohodlné pohovky a křesílka.

Galerie: Velšský žulový dům
Mohlo by se vám líbit

S nádechem středověku

Kouzlo tohoto dřív farmářského domku je v jeho detailech. Jsou zde čtyři samostatné ložnice. Čela postelí byla vyrobená z historického dubu, nad kuchyňským stolem visí železný lustr, který připomínají časy hrdinných rytířů, okna se dají v případě nečasu schovat za prastaré okenice. První ložnice s manželskou postelí je v přízemí a má úžasný výhled na moře. Po schodech nahoru vejdete do patra, kde jsou další tři ložnice; jedna s manželskou postelí, další s dětskými palandami a jedna s ručně vyrobenou manželskou postelí. Koupelna se samostatnou vanou v prvním patře a v přízemí je další menší je v přízemí. O teplo v domě se stará tepelné čerpadlo, a také funkční krby jak v obývacím pokoji, tak v jednotlivých ložnicích. Jejich oheň dokáže vyčarovat tu pravou atmosféru. K domu patří také jeden akr svažitého pozemku, který vede k moři a zátoce Tremadog. Odtud se mohou majitelé pokochat těmi nejkrásnějšími výhledy do okolní velšské krajiny.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Unique Homestays, www.uniquehomestays.com

Zdroj článku