Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Prastarý dům s doškovou střechou zrekonstruovali do nevídané krásy

Uhnízděný mezi písečnými dunami na pláži Perranporth, je dům nazvaný Gwendolyn ztělesněním bezstarostného pobřežního života. Dům, jehož kořeny sahají až do 17. století, byl v minulých letech fascinujícím způsobem opravený a dnes je ozdobou pobřeží Cornwallu.

Terezie Benoni | 10. 02. 2023

Anglický venkov má neskonalé kouzlo a stále jsou zde stovky krásných domů, které čekají na to, až si jejich skrytého půvabu někdo všimne a znovu je probudí k životu. Jedním z nich je dům pojmenovaný Gwendolyn, který už dlouhá století postává nedaleko přímořského letoviska Perranporthu na severním pobřeží Cornwallu. Majitelé, kteří zde nežijí trvale, toužili po tom, aby vytvořili dokonalé prázdninové sídlo pro svou rodinu a přátelé, ve volném čase dům nabízejí k pronájmu. Domu si všimnete už z dálky. Došková střecha signalizuje, že majitelé mají úctu k historii i tradici místa. Typická architektura pro britský venkov dokonale zapadá do okolní přírody a jen cihlová zeď s průhledy dělí terasu s vířivkou od divoké přírody. U zahrady se ještě chvilku zastavme. Jednoduché zídky a dřevěné terasy ji rozdělují na praktické zóny. Jsou zde místa určená k odpočinku, dokonalý trávník, kde si děti mohou zakopat s balónem, až po venkovní ohniště a pohodlné  posezení u venkovního krbu. Toto dokonalé prostředí přímo vybízí k nekonečnému odpočinku. Když vás ale zastihne pravé anglické počasí, nezbývá než se zajít podívat do uvnitř tohoto unikátního domu.
 

Galerie: Dům zvaný Gwendolyn
Mohlo by se vám líbit

Vila skladatele Karla Svobody navržená známým architektem Josefem Fantou je opět k mání

Rodinný dům z roku 1903 byl navržený ve stylu anglické secese pro významnou českou spisovatelku. Jedna z nejhodnotnějších jevanských vil je obklopená rozsáhlým pozemkem, který zakončuje břeh rybníka.
marianne.cz

Pozor na hlavu

Jestli patříte mezi extrémní čahouny, bude pro vás pohyb v Gwendolyn trochu nebezpečný. Stropy ve většině místností i vchody do nich jsou totiž v minimální možné výšce. Ještě horší ale bude pro velikány podkroví, kde se k nízkým stropům přidají šikminy. Ale nezoufejte! V přízemí je obývací pokoj ponechaný s otevřenými krovy, kde si užijete velkorysého prostoru. Veliké pohovky ve světlých tónech přímo vybízí k lenošení. Kromě klasické kuchyně s dobovými kamny nechybí ani moderní plně vybavená kuchyň v anglickém rustikálním stylu. Posnídat můžete přímo zde u menšího stolku, nebo pokračovat do zimní zahrady s úžasným výhledem do okolí. V prvním patře najdete jednu extra velkou ložnici, velikou koupelnu s luxusní vanou, další velkou ložnici s vlastní koupelnou se sprchou a jednu dvoulůžkovou ložnici. O patro výc jsou ještě dva podkrovní pokojíčky. Většina nábytku v interiéru byla vyrobena na míru, protože se často musely postele nebo skříně vejít do atypických prostor. Veškeré vybavení je ve staroanglickém venkovském stylu. Přestože spolu nábytek ladí, ponechává si každá z místností osobitý charakter.
 

Mohlo by se vám líbit

Vintage byt s nádechem francouzského venkova

Dvoupokojový byt ve Stockholmu je doslova až po strop plný umění a nápaditého designu. Směs cenných kousků a nalezenců z bazarů a bleších trhů vytváří kreativní místo, kde máte stále nad čím přemýšlet.
marianne.cz
Zdroj článku

Souvislející články

Cestování

<span>5 míst, kam v ČR vyrazit na výlet: Tady se bude líbit malým i velkým!</span>

5 míst, kam v ČR vyrazit na výlet: Tady se bude líbit malým i velkým!

Cestování

<span>Cestujeme po Česku: Kutná Hora nabízí památky, umění, přírodu i vyžití pro děti</span>

Cestujeme po Česku: Kutná Hora nabízí památky, umění, přírodu i vyžití pro děti

Cestování

<span>Cestujeme po Česku: Čapkovo letní sídlo vás přenese do minulosti i krásné přírody</span>

Cestujeme po Česku: Čapkovo letní sídlo vás přenese do minulosti i krásné přírody

Cestování

<span>Bydlení s věcmi, které mají svůj vlastní příběh: Navštívili jsme pohádkový byt v Litomyšli</span>

Bydlení s věcmi, které mají svůj vlastní příběh: Navštívili jsme pohádkový byt v Litomyšli