Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

KVÍZ: Basenji, saluki a další psí plemena, která jsou skvělými společníky. Poznáte je podle obrázku?

Zlatého retrívra, labradora a jorkšíra známe asi všichni, pojďte se ale dozvědět víc o dalších psích plemenech. Vyzkoušejte také kvíz, zda poznáte psy podle obrázků.

Jana Bitalová | 4. 05. 2024

Pro některé milovníky psů není plemeno rozhodující, jiní mají své oblíbence. Mnohdy jsou jimi jorkšírci, pudli nebo třeba pomeraniani, kteří se v posledních letech těší velké oblibě. Na ulicích ale můžete vidět třeba také rasu basenji, saluki, čínský chocholatý pes, slovenský čuvač, portugalský vodní pes a tibetská doga...

Basenji

Basenji je malý pes původem z Afriky, který je známý tím, že neumí štěkat. Je to starobylé plemeno s krátkou srstí, nezávislou povahou a náklonností k čistotě. Pro svého majitele je skvělým společníkem s jedinečnými vlastnostmi.

Saluki

Saluki je plemeno loveckého psa, které pochází z Blízkého východu. Je to štíhlý a elegantní pes s dlouhou srstí. Saluki je rychlý a vytrvalý běžec, který se tradičně používal k lovu gazel a jiných rychlých zvířat. Je to také klidný a rezervovaný pes, který od svého majitele vyžaduje citlivý přístup.

Čínský chocholatý pes

Čínský chocholatý pes je malé plemeno, jehož název vypovídá původu i vzhledu. Je to inteligentní a hravý pes, který má rád společnost lidí a je oddaný svému majiteli. Hodí se do bytu a je ideální pro majitele, kteří hledají malého a milého společníka.

Slovenský čuvač

Slovenský čuvač je plemeno ovčáka ze Slovenska s bílou srstí. Jde o velkého a silného psa, vynikajícího strážce a ochránce, který má velkou loajalitu k majiteli. Je to také inteligentní a pracovitý pes, jenž se hodí pro práci na pastvinách nebo jako společník aktivní rodiny.

Portugalský vodní pes

Portugalský vodní pes má kudrnatou srst a je skvělý lovec i plavec. Díky své pracovitosti a oblibě pohybu se hodí pro aktivní páníčky, kteří s ním budou sportovat, chodit na dlouhé procházky a třeba i plavat.

Tibetská doga

Původně bylo toto plemeno vyšlechtěno pro hlídání klášterů a domů v Himalájích. Má silnou a robustní postavu s mohutnou hlavou a svalnatým tělem. Srst tibetské dogy je dlouhá, hustá a má různé odstíny – od krémové po černou. Obvykle jsou tito psi klidní, nezávislí, odhodlaní a oddaní své rodině. Díky původnímu účelu jsou také stateční a odvážní, ochotní chránit své teritorium a blízké. 

Mohlo by se vám líbit

O kočce sphynx kolují mýty. Jeden z nich se týká alergie na kočky a může vést ke zdravotním komplikacím. Nevěřte mu!

Kočku sphynx si s žádnou jinou nespletete, protože jejím hlavním poznávacím znakem je to, že nemá srst. Tím pádem se o ní mnohdy hovoří jako o mazlíčkovi, který je ideální pro osoby s alergií na kočky. Jde ovšem o omyl, který může vést k zdravotním potížím.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Pažitku zná každý, ale její květy používá málokdo. Změňte to a nebudete litovat

Pažitku zná každý, ale její květy používá málokdo. Změňte to a nebudete litovat

Dobrý nápad
Chov morčat není složitý, ale jistá pravidla dodržovat musíte

Chov morčat není složitý, ale jistá pravidla dodržovat musíte

Dobrý nápad
KVÍZ: Slunce, seno, jahody slaví 40 let! Vyzkoušejte kvíz, jak dobře komedii znáte

KVÍZ: Slunce, seno, jahody slaví 40 let! Vyzkoušejte kvíz, jak dobře komedii znáte

Dobrý nápad
Pořiďte si mazlíka s bodlinami! Chovat se dá ale jen jeden druh

Pořiďte si mazlíka s bodlinami! Chovat se dá ale jen jeden druh