Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 filmů, které charakterizují uplynulou dekádu

A přece se točí…

Říkal někdo, že filmový průmysl upadá? Pokud se podíváme se na filmy, které byly natočeny mezi lety 2010 – 2019, pak zjistíme, že to není pravda. Na své si totiž přišli nejen diváci komedií, ale zajímavé snímky se urodily také na poli thrilleru, hororu nebo třeba animovaných filmů. Americký zpravodajský web CNN vybral 55 snímků, které byly natočené v uplynulé dekádě a stojí za zhlédnutí. Z těchto 55 filmů jsme následně vybrali našich 10 srdcovek! 

The Social Network – 2010

Měli jste v roce 2010 Facebook? Troufáme si tvrdit, že většina odvážlivců už na této sociální síti byla, a pokud ne, pak se po zhlédnutí filmu The Social Network rychle přihlásila. Snímek totiž odkrývá vznik této sociální sítě, a především divákovi ukazuje osobnost jeho zakladatele - Marca Zuckerberga. O zdařilosti filmu vypovídá také to, že získal tři Oscary, a to za adaptovaný scénář, hudbu a střih.

Ženy sobě – 2011

Romantický film Ženy sobě vypráví o smolařce Annie, která dostane na starost přípravu kamarádky svatby. Asi nikoho nepřekvapí, že jeden průšvih bude následovat druhý. Pokud se chcete podívat na romanťárnu, u které se zasmějete, pak vsaďte na tento snímek. Rozhodně nebudete litovat! P.S. Pokud právě plánujete svatbu, pak se na film raději nedívejte. :-)

The Hunger Games – 2012

Sérii Hunger Games si především oblíbili diváci sci-fi a dobrodružných filmů, kteří chtěli kompromis mezi Harrym Potterem, Pánem prstenů a Avatarem. Hádáme, že film The Hunger Games splnil jejich očekávání, a pokud ne, pak je jistě alespoň potěšil herecký výkon hlavní hrdinky Jennifer Lawrence či dokonalý soundtrack.

Gravitace – 2013

Co vznikne, když se spojí dvě herecká esa? No přece snímek, který získá ocenění i věhlas! Řeč je o filmu Gravitace, ve kterém si hlavní roli střihla Sandra Bullock a Geroge Clooney. Ať už máte rádi vědecko-fantastické filmy, nebo jenom nedáte dopustit na šarm Clooneyho, určitě se vám snímek bude líbit. Přinejmenším vás alespoň přiměje k zamyšlení. 

Strážci galaxie – 2014

Milujeme filmy, které si umí udělat legraci samy ze sebe. A přesně takový je snímek Strážci galaxie. Nechybí v něm ironie, fantasy, skvělé retro písničky, a především humor. Pokud jsme vás stále nepřesvědčili ke zhlédnutí, pak také nesmíme zapomenout dodat, že ve filmu nechybí notná dávka roztomilosti v podobě mimozemské postavy jménem Groot.

Revenant Zmrtvýchvstání – 2015

Nejedná se o „klasický“ snímek pro obdivovatelky herce Leonarda DiCapria, přesto se Revenant Zmrtvýchvstání řadí k filmům, které by člověk měl alespoň jednou vidět. Připravte se na surový snímek plný nepříjemných scén, lidské síly, a především víry. Herecký výkon Leonarda DiCapria je už samotnou třešničkou na dortu.

La La Land - 2016

V roce 2016 jsme si pěkně oddychli! Tento rok nám totiž dokázal, že filmové muzikály nejsou mrtvé. Snímek La La Land by dokázal roztančit i rozezpívat naprosté nemehlo, neboť celý soundtrack je opravdu povedený počin. Není divu, že si La La Land v hlavní roli s Ryanem Goslingem a Emmou Stone vysloužil sedm Zlatých glóbů.

Lady Bird – 2017

Dospívání není jednoduché a své o tom ví i hlavní hrdinka filmu Lady Bird - Christine (Saoirse Ronan). Pokud se domníváte, že tento film je jenom pro teenagery, pak mu zkuste dát šanci. Možná v něm naleznete i vám blízká témata, která jsou nadčasová a platná pro všechny generace.

Roma – 2018

Náročnější diváky jistě potěší film Roma od oscarového tvůrce Alfonsa Cuaróna. Připravte se na černobílý snímek, dokonalou kameru a život služky, která v 70. letech pracuje v mexické čtvrti zvané Roma. I když by se dalo očekávat, že film nahlíží na sociální témata, jeho tematické zaměření je naprosto odlišné. Více už neprozradíme, protože film Roma musíte prožít sami!

? - 2019

Jaký snímek byl pro vás v roce 2019 nejpovedenější? To nám napište do komentářů. 

ČTĚTE TAKÉ: 14 tipů na pohodové filmy pro zlepšení nálady

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem