Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

20 nejkrásnějších britských "it girls", od Twiggy až po Victorii Beckham

Nedávno v Londýně proběhl fashion week a opět všechny utvrdil v tom, že britská metropole se má nejen v oblasti módy stále čím chlubit. Co se týče ženských osobností, platilo to tak nějak odjakživa, a tak se teď můžete podívat na galerii dvaceti žen, které psaly historii takzvaného „brit looku“.

Eliška Vrbová | 24. 02. 2017

foto: Getty

Nejen mladými talentovanými návrháři, ale i modelkami a hvězdami sociálních sítí, jako je třeba Cara Delevingne, která určuje trendy snad už jenom tím, že ráno vstane z postele, se to na londýnském fashion weeku jenom hemžilo. Fenomén takové „britské holky“, jak bychom ho česky mohli nazvat, však není ničím novým.

Ikonickou černobílou fotografii krátkovlasé modelky s dlouhými řasami Twiggy z šedesátých let znají dnes snad všichni, stejně jako fotky devadesátkové kampaně Calvina Kleina, na nichž byla ústřední postavou Kate Moss. O nic méně známé nejsou ani vyzývavé šaty od Versaceho, ve kterých Elizabeth Hurley pózovala po boku Hugha Granta nebo naopak punkové korzety navržené Vivienne Westwood. Jaké další ženy považují nejen Britové za svou chloubu, si můžete prohlédnout v galerii. 

 

ČTĚTE TAKÉ: Princezna Diana se vrací domů

20 nejkrásnějších britských "it girls", od Twiggy až po Victorii Beckham