Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Bill Nighy alias Billy Mack v Praze! Vzpomenete si na jeho nejvtipnější momenty v Lásce nebeské?

Už tento čtvrtek se milovníkům filmu Láska nebeská a fanouškům herce Billa Nighyho splní malé vánoční přání. Sám představitel zpěváka Billyho Macka totiž 15. listopadu přijede do Centra Chodov v Praze rozsvítit vánoční výzdobu a uvést charitativní promítání oblíbeného vánočního filmu.

Eliška Vrbová | 12. 11. 2018

Píseň Christmas Is All Around z filmu Láska nebeská se od vydání v roce 2003 stala už téměř klasickým vánočním hitem. Neméně populární je samozřejmě také herec Bill Nighy, který ve filmu hraje postavu staršího rockového zpěváka Billyho Macka snažícího se o "comeback za každou cenu". A právě Billa Nighyho budete mít šanci vidět ve čtvrtek 15. listopadu v Centru Chodov v Praze, kde osobně rozsvítí vánoční výzdobu. 

Na tento večer v největším obchodním centru v republice je připravená také zábavná show s písničkami z Lásky nebeské, kterou návštěvníky provede Marek Eben. Celý program odstartuje v 18 hodin na náměstí před prodejnou Peek & Cloppenburg. Poté Bill Nighy uvede ojedinělé benefiční promítání Lásky nebeské v Cinema City Chodov. Kromě toho si Centrum Chodov pro návštěvníky připravilo i nejrůznější soutěže o dárkové poukazy a animace pro děti, vše s tématikou kultovní britské komedie Láska nebeská.

Za roli Billyho Macka získal Bill Nighy cenu BAFTA a také cenu Los Angeles Film Critics Association. Pojďme si společně připomenout nejlepší momenty rockera Billyho Macka z naší nejoblíbenější vánoční komedie!

Vánoční hit Christmas Is All Around vlastně celý film rámuje. Při úvodních titulcích běží scéna, jak Billy Mack nahrává novou vánoční verzi písničky Love Is All Around (Láska je tu s námi). Tato písnička se o deset let dříve objevila ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, k němuž psal scénář také Richard Curtis. Billy Mack se ale při nahrávání písně trápí, protože má stále pod kůží tu starou verzi a slovíčko "love" ne a ne vyměnit za "Christmas".

Protože Billy Mack se svým novým singlem bojuje o vánoční hit číslo 1 ve Velké Británii, chodí na různé rozhovory do rozhlasu a televize. Navzdory snahám jeho manažera, aby Billy neudělal nějakou ostudu, se mu to ale vždycky nějakým způsobem stejně podaří. V této scéně dává rozhovor rádiu Watford a s železnou upřímností přizná, že "nejlepší baba, kterou měl, byla Britney Spears". Zároveň ale vysloví silnou myšlenku o tom, že Vánoce jsou pro lidi, kteří mají někoho rádi, což on bohužel není.

Tentokrát v televizní show, kterou Billy Mack navštíví, prohlásí památnou hlášku: "Děti, nekupujte drogy. Staňte se slavnými a budou vám je dávat zadarmo." Zajímavostí je, že moderátorské duo, které show uvádí, je ve skutečnosti duo Ant & Dec, populární britští moderátoři, ale také hudebníci. 

Billy Mack si ale v závěru filmu, poté, co vyhraje vánoční hit číslo 1, nakonec uvědomí, že přeci jen existuje někdo, koho má skutečně rád a může s ním strávit Vánoce. Je to jeho manažer Joe, ze kterého si po celou dobu filmu dělá jenom legraci. Billymu tak dojde, že nejen Vánoce, ale i láska je skutečně všude kolem nás.

Billy Mack slíbí, že pokud vyhraje vánoční hit číslo 1, zazpívá Christmas Is All Around v televizi na Štědrý večer úplně nahý. Svůj slib skutečně splní a díky tomu, že se letištní kontrola na Heathrow nad jeho vystoupením náramně baví, může kolem nich malý Sam nepozorovaně proběhnout a dát sbohem své lásce Joanně.

Podívejte se na ty největší zajímavosti z natáčení Lásky nebeské

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu