Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Emmu Thompson pro dojemnou scénu v Lásce nebeské inspirovaly vlastní zážitky

Moment, kdy Emma Thompson ve filmu Láska nebeská brečí v ložnici při hudbě Joni Mitchell, dojal spoustu z nás. Právě totiž zjistila, že její filmový manžel Alan Rickman dal k Vánocům zlatý náhrdelník ve tvaru srdce někomu jinému. Ještě dojemnější však je, že při natáčení této scény herečka vzpomínala na to, jak zlomené srdce zažila ona sama.

Eliška Vrbová | 10. 03. 2018

"Scéna, kde moje postava stojí vedle postele a pláče, je všem hodně blízká, protože něco podobného si prožil snad každý," řekla Emma Thompson publiku na benefiční akci v Londýně. "Mně opravdu hodně zlomil srdce Ken," dodala.

Kenem myslela britského režiséra a herce Kennetha Branagha, za něhož byla šest let provdaná. V roce 1995 jejich manželství ale skončilo kvůli Kennethovu údajnému poměru s herečkou Helenou Bonham Carter, s níž se potkal při natáčení filmu Frankenstein v roce 1994.

"Takže jsem moc dobře věděla, jaké to je, najít v kapse svého muže náhrdelník, který ale není pro mě. Nebylo to tehdy sice přesně takhle, ale něčím podobným jsem si prošla," přiznala Emma Thompson.

V roce 2013 ale Emma Thompson řekla novinám The Sunday Times, že proti Heleně Bonham Carter žádnou nenávist necítí. "Nemůžete se na něco takhle upínat. Na to nemám energii. S Helenou jsme se usmířily už dávno, je to skvělá žena."

Emma se později provdala za herce a producenta Grega Wise, se kterým se seznámila při natáčení filmu Rozum a cit. "Zachránila mě práce a Greg. Sebral kousky a dal je zpátky dohromady," řekla v rozhovoru pro britské Radio 4.