Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Bridgetonovi v reálném světě: Barokní vlasy jako trend roku 2024

Všichni fanoušci Bridgetonových ví, že se blíží další série a že jakmile ji zhlédnete, budete chtít vypadat jako postavy ze seriálu. A my pro vás máme dobrou zprávu – letos můžete. Toto léto budou trendy účesy z pár století zpět.

Tereza Čaladi | 17. 04. 2024

S přicházejícím létem se to trendy jenom hemží. Již víte, jaké plavky se budou letos nosit i že se nyní vracejí háčkované tílka, šaty i svetry, a nyní došlo i na vlasy. Ty se vrací také zpět, ale trochu dál, a sice až do období baroka.

Vlasy jako z Bridgetonových

Období baroka se kříží s tím, kdy se odehrávají Bridgetonovi, a ačkoliv se jedná spíše o náhodu, že se tyto dvě věci sešly, myslíme si, že je to skvělé. Protože každá žena, která sledovala Bridgetonovi, ví, že během toho nastane chvíle, kdy si bude chtít na sebe vzít šaty, které se tehdy nosily, rukavičky a diadém. A ačkoliv by většina z těchto věcí vypadala velmi neobvykle, u účesu to neplatí.

  • barokní bob

Krátký účes bob jednoznačně dominuje letošnímu roku a nosí se hned na několik způsobů. Existuje italský bob, skandinávský bob a nyní na popularitě stoupá i barokní bob. Vypadá přitom velmi podobně jako všechny předchozí boby. Vlasy sahají po linii čelisti nebo těsně pod ni, čímž rámují obličej tak, aby vynikly jeho rysy. Tento bob je ovšem specifický tím, že je inspirovaný velkými vlnami, které se objevují na barokních i renesančních sochách a budovách, zde se to jen převádí do vlasů. Vlny by tak měly být velké a měkké.

Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz
  • velké vlny

Stejný typ vln, jaký je vyzdvihovaný u barokního bobu, se ale prosazuje i u delších vlasů. Mají totiž zaoblený, objemný tvar, který vypadá dobře na každém jednotlivém tvaru obličeje, barvě vlasů a struktuře. A jak na ně? Vyberte si kulmu s šířkou hlavně 3-5 centimetrů, abyste vytvořily tyto nedefinované vlny, a jakmile vychladnou, vyčešte je kartáčem s kančími štětinami, aby vypadaly jemně. Nakonec si vmasírujte do vlasů krém a nikde nebudete mít žádné neposedné pramínky.

  • drobné kudrny, které nosí Penelope

Nakonec chybu neuděláte ani s drobnými kudrlinkami, které nosí hlavní hrdinka série Bridgetonových – Penelope – a které byly pro baroko velmi typické. Těch docílíte kulmou s užší hlavní, difuzérem na vlasy či odvážnější mohou vyzkoušet starší trend ze sociálních sítí s cedníkem na těstoviny. Potom můžete nechat vlasy rozpuštěné, či stáhnout pouze jejich část.

Jak nosit barokní vlasy v létě 2024?
Mohlo by se vám líbit

Vyjděte z domu s vlasy jako od kadeřníka aneb Jak o své vlasy pečovat jako v salónu

Jistě všechny znáte ten úžasný pocit, když vyjdete z kadeřnického salónu. Vaše vlasy jsou tak nějak lehčí, hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené. Dosáhnout tohoto profesionálního vzhledu jde přitom i doma, když víte, jak správně na to.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Zábava
Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci