Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Grilovací sezona je tady! Jste tým steak, burger, nebo raději grilovaný hermelín?

Info ikona
Grilovací sezóna zahájena

Také jste se nemohli dočkat grilovací sezony? My v redakci Marianne to máme stejně! Jakmile se jen trochu oteplí, už chystáme venkovní sezení na zahradě či terase, zveme přátele a rodinu a přemýšlíme, co dobrého si během letních večerů na grilu připravíme. Tentokrát jsme se nechali inspirovat recepty šéfkuchaře Zdeňka Marcína, který nám z produktů z Kauflandu připravil skvělé čtyřchodové menu.

Promotion | 13. 06. 2024

Posezení pod širým nebem zkrátka má své kouzlo. Připadá nám, jako by snad jídlo při sezení venku i lépe chutnalo! Léto sice teprve začíná, ale určitě neváhejte využít každou příležitost pro uspořádání grilovačky s rodinou nebo přáteli. Redakce Marianne zahájila grilovací sezonu v krásné komunitní zahradě na pražském Vypichu. Šéfkuchař Zdeněk Marcín připravil skvělé čtyřchodové menu a mezi hosty nechyběly herečky Ilona Svobodová a Andrea Růžičková a zpěvák Ondřej Ruml.

Info ikona
Grilování s Kauflandem

Na pořádné grilovačce samozřejmě nesmí chybět čerstvé suroviny – ty seženete na jednom místě v obchodech Kaufland. Grilování si většina z nás neumí představit bez šťavnatého masa. Právě v Kauflandu najdete speciální řadu výrobků Let’s BBQ určených přímo na grilování. Patří k nim již naložená krkovice v různých druzích marinády, jako je třeba česneková, medová, mexická nebo papriková, ale i luxusní specialita v podobě Rib eye steaku. Pokud máte radši i tučnější maso, sáhněte po marinovaném bůčku, naopak pro příznivce drůbežího je tu kuřecí mix Flamenco nebo kuřecí stehna.

Info ikona
Kaufland

My jsme si na grilování s Kauflandem ale namísto steaku pochutnali na skvělém smash burgeru s cibulí a čedarem. Výhodou takzvaného smash burgeru, který se připravuje „rozdrcením” kuličky mletého masa přímo na grilu, je oproti klasickému burgeru snazší a rychlejší propečení masa. Při přípravě burgerů na grilu vám práci usnadní předpřipravené maso Let’s BBQ – můžete si vybrat irského Anguse, steakburger či klasický hovězí burger. Máte-li chuť si maso upravit sami, sáhněte po mletém hovězím od K-Mistrů od fochu z Modletic!

Info ikona
Grilování s Kauflandem

Ke grilovačce ale bezpochyby patří i sýry. Nás naprosto nadchnul grilovaný hermelín s fíky a javorovým sirupem. Kromě hermelínu se ale na gril hodí také slovenský polooštiepok a letošní novinkou v sortimentu Kauflandu je sýr typu halloumi. Vegetariáni a vegani ocení K-take it veggie tofu, které nám Zdeněk Marcín připravil s hoisin omáčkou a salátem.

Zeleninovou přílohu vykouzlíte například z pečených paprik a lilku. Maso sýr i tofu můžete doplnit čerstvým pečivem. Stálicemi z Kauflandu jsou hamburgerová brioška a bageta s máslem a česnekem. Nově v nabídce nechybí pita chléb a voňavá bageta s rozmarýnem. A pokud ještě máte místo, na grilu si snadno připravíte i něco sladkého! Co takhle višňový crumble s mandlemi podávaný se zakysanou smetanou? Nám už se sbíhají sliny a nemůžeme se dočkat další grilovačky!

Info ikona
Grilování s Kauflandem
Měření