Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Teplé počasí přímo vybízí k pobytu venku, u vody, na zahrádce oblíbené restaurace nebo k návštěvě letního kina. Kdo má štěstí, může si udělat vlastní promítání pod pergolou. Večery a ty správné filmy jsou jedním ze způsobů, jak si léto ještě víc zpříjemnit, správně se prázdninově naladit a třeba najít inspiraci pro cestování. Zkuste si náš kvíz a zjistěte, jak dobře znáte české filmy s tou správnou letní atmosférou.

Česká kinematografie oplývá spoustou skvělých starých i nových filmů, ze kterých přímo čiší letní a prázdninová atmosféra. Pustit si některý z nich je skvělý způsob, jak se na toto zpravidla šťastné období správně naladit. Pokud však nejste příliš velkým fanouškem našich filmů, nic vám nebrání v tom vybrat si některý ze široké nabídky zahraniční produkce. Níže si prohlédněte tipy na ty nejlepší. 

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Myslíte si, že znáte britskou královskou rodinu opravdu dobře? Náš kvíz prověří vaše znalosti o této ikonické dynastii, od historických milníků až po současné události. Vyzkoušejte své vědomosti a zjistěte, jestli jste expertem na monarchii.
marianne.cz

Snímky, které vás zaručeně naladí na léto:

Redakce Marianne pro vás vybrala několik snímků, které vás zaručeně naladí na letní radovánky.

Léto All Exclusive

Skupinka mladých Evropanů vyráží na exotickou dovolenou do Brazílie, kde se chtějí bavit a hlavní hrdina má v plánu požádat svou přítelkyni o ruku. Celý výlet však velmi rychle nabere poněkud odlišný směr. Z džungle se nikdo nevrátil, při pátrání byla nalezena jen jejich kamera na selfie tyči, kde by snad jejich osud měl být natočen.

Všechny cesty vedou do Říma

Romantická komedie se Sarah Jessicou Parker v hlavní roli nás zavede do slunné Itálie. Právě sem starostlivá matka Maggie bere na výlet svou dceru Summer, aby ji udržela dále od jejího přítele, který se jí příliš nepozdává. Zde potkává svého expřítele Lucu, do nějž byla kdysi bezhlavě zamilovaná. 

Dej mi své jméno

Letní (smutná) láska a dokonalé prostředí vyhřátých ulic severní Itálie. Film nabízí záběry od jezera i moře, brouzdání na kole okolo cihlového města, pozdní letní večeře a typický italský kamenný dům, ve kterém bydlí Timothée Chalamet jakožto hlavní postava. Co více by člověk potřeboval k navození ultimátní letní nálady? 

Pod toskánským sluncem

Další útěk do italského prostředí! Diane Lane hraje čerstvě rozvedenou spisovatelku, která se na radu své nejlepší kamarádky vydává na samostatnou dovolenou na venkov. Jakmile tam dorazí, je tak okouzlena, že si z rozmaru koupí vilu. 

Mamma Mia! 

Donna s dcerou Sophie vlastní hotýlek na řeckém ostrově, o který se celý život starají. Sophie zjistí z deníku své matky, že má hned tři adepty na otce. A jelikož se blíží její svatba, tak pozve všechny tři s naivní představou o tom, že ihned pozná, kdo je její otec, který ji následně odvede k oltáři. Jenže Donna samozřejmě nic netuší a ani ona si není jistá tím, kdo by mohl být biologický otec její dcery. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého.

Prázdniny v Římě

Hlavní hrdinkou je půvabná mladá princezna Anna, následnice trůnu imaginární evropské země, jež přijíždí na státní návštěvu do Říma. Po vyčerpávajícím programu je na pokraji sil a je jí na noc podán uklidňující prostředek. Dříve než droga začne působit, se Anna tajně vydává do nočních římských ulic. Cestou se dostaví ospalost, a tak ani neví, jak se ocitla na noc v bytě novináře. Ten ji následujícího dne chce nejprve využít pro senzační reportáž a provádí ji společně s kamarádem fotografem po Římě.

Sex ve městě 

Vždycky se můžete ponořit do maratonu seriálu Sex ve městě, ale výlet do Mexika v prvním filmu SATC od HBO je důkazem, že trocha slunce a čas strávený s nejlepšími přáteli může pomoci vyřešit téměř cokoli. Trochu ponurá ale do luxusu zahalená atmosféra této dovolené, kde se Carrie snaží dát dohromady po nešťastně zrušené svatbě a její kamarádky jí pomáhají a při tom si užívají tepla, sluníčka a novomanželského apartmá. 

Past na rodiče 

V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. 

Mohlo by se vám líbit

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestování nám umožňuje poznávat nová místa, kultury, gastronomii a prožít nespočet krásných zážitků. Pro mnohé z nás je to jakýsi útěk od každodenní reality, který je čas od času jednoduše potřeba. Jak dobře ale znáte světově známé destinace, které jsou na seznamu přání mnohých vášnivých cestovatelů? Otestujte své znalosti!
marianne.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Zkuste si zábavný kvíz a nalaďte se na léto!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Dobrý nápad
KVÍZ: Rozmanitost motýlí říše bere dech. Zkuste v kvízu, kolik toho o nich víte

KVÍZ: Rozmanitost motýlí říše bere dech. Zkuste v kvízu, kolik toho o nich víte

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?