Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Bezpečné cestování s dětmi: Jak se připravit na cesty autem? Kvalitní autosedačka je základ

Info ikona
Britax Römer

Při cestování s dětmi je třeba věnovat zvýšenou pozornost především bezpečí dětí, především pak pokud na cesty vyrážíte autem. Právě proto 11. června 2024 proběhlo v Praze představení nové dětské autosedačky Baby Safe Pro od německé značky Britax Römer. Jakožto přední světový výrobce dětských autosedaček představil světu nejnovější inovaci v oblasti bezpečnosti a pohodlí pro ty nejmenší cestovatele. V čem je autosedačka revoluční a co všechno nabízí?

Promotion | 17. 06. 2024
Měření

Letní cestování v bezpečí a pohodlí

Léto je ideální čas na rodinné dovolené, výlety a dobrodružství. S dětmi však cestování vyžaduje zvýšenou pozornost v rámci bezpečnosti. Pokud se rozhodnete na dovolenou vyrazit autem, právě kvalitní dětská autosedačka je jedním z nejzásadnějších bodů, kterým byste měla věnovat pozornost. Nejen v ohledu pohodlí, ale především bezpečí pro vaše miminko.

Autosedačka Baby Safe Pro značky Britax Römer je ideální pro ty nejmenší cestovatelé, to znamená pro děti od narození do 15 měsíců. „Teprve ve chvíli, kdy dítě přesahuje hlavou okraj autosedačky, je čas přejít na další model,“ říká Michal Bobuš ze společnosti Baby Direkt, která je výhradním distributorem produktů značky Britax Römer v České republice.

Zároveň je také důležité věnovat dostatečnou pozornost pásům autosedačky. „Nedotažené pásy nemohou dítě při nárazu ochránit. Mezera mezi pásy a tělem dítěte by měla být na dva prsty. U starších dětí by měly pásy vést přes ramena a boky, ne přes břicho nebo krk,“ upozorňuje odborník. Cestování s malými dětmi může být náročné, a proto je potřeba jej co nejvíce zpříjemnit jak sobě, tak jim. Právě Baby Safe Pro je proto díky systému Ergo Recline, který zaručí rovnější a ergonomičtější polohu dítěte, tou nejlepší volbou na cesty.

Info ikona
Britax Römer

Kvalitní autosedačka jako základ pro bezpečné cestování s dětmi

Autosedačka BABY SAFE PRO je navržena pro děti od narození do 15 měsíců a nabízí pohodlí a bezpečnost v každé fázi jejich vývoje. Inovativní systém Ergo Recline zajistí optimální polohu za všech okolností. „Polohování nabízí dítěti rovnější a ergonomičtější polohu, což přispívá správnému vývoji páteře, předchází padání hlavičky a zajišťuje správné dýchání. Kombinace autosedačky se základnou VARIO BASE 5Z umožní polohování na základně do 6 dalších poloh. Díky tomuto spojení je možné autosedačku nastavit až do 9 poloh a tím ji přizpůsobit každému sklonu sedadla i ve vozidlech, která běžně nejsou pro instalaci autosedačky ideální,“ dodává. Michal Bobuš.

Info ikona
Britax Römer

Maximální flexibilita a pohodlí nejen pro děti, ale i pro rodiče

Při použití autosedačky BABY SAFE PRO s isofixovou základnou VARIO BASE 5Z je možné sedačku otočit směrem k otevřeným dveřím auta. Díky tomu je usazování a připoutání dítěte velmi snadné. Na základnu VARIO BASE 5Z je navíc možné umístit také pokračující autosedačku pro větší děti DUALFIX 5Z.

Baby Safe Pro lze snadno nainstalovat také s pomocí bezpečnostního pásu vozidla nebo na celou řadu dětských kočárků, což zajišťuje maximální flexibilitu a kompatibilitu pro každou rodinu. „Autosedačka BABY SAFE PRO nabízí nejvyšší standardy bezpečnosti a pohodlí pro nejmenší cestovatele. Sedačka je kombinací bezpečnosti, pohodlí a inovativního designu, který usnadní každodenní život rodičů," doplňuje Michal Bobuš. Díky své extrémně nízké váze pouhých 3,9 kg je sedačka snadno přenositelná a manipulovatelná, což usnadňuje každodenní aktivity spojené s přenášením dítěte. Navíc je vybavena extra dlouhou stříškou poskytující UV 50+ ochranu proti slunci, která chrání dítě před škodlivými UV paprsky i v poloze vleže.