Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Rok 2024 ovládne italský bob: Účes, díky kterému získají vaše vlasy dokonalý objem

Účes hraje v celkovém vizálu obrovskou roli, a tak bychom mu měli věnovat dostatečnou pozornost a péči. Vlasoví profesionálové se shodují na tom, že letošní sezonu ovládne ve velkém jeden trendy účes – a jedná se o italský bob. Jaký je rozdíl mezi ním a klasickým bobem? A jak italský bob nosit?

Aneta Akgül | 21. 02. 2024

Italský bob je původem od stylových Italek

Italský bob je tradiční a elegantní krátký účes původem z Itálie. Tento druh bobu má tupý střih kolem brady a obvykle se vyznačuje minimálním vrstvením. Co italský bob odlišuje od ostatních bobů, je jeho sofistikovaný a lesklý vzhled. Oproti některým jiným variacím bobů si italský bob často udržuje jednotnou délku s tupými konci, což vytváří dojem čisté a strukturované úpravy. Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších střihů bobu, protože se hodí pro většinu tvarů obličeje a textury vlasů. A protože jsou robustní konečky v tomto účesu klíčové, nejideálnější je tento účes pro ty ženy, které mají přirozeně husté vlasy. To ale neznamená, že by ženy s jemnými vlasy měly na tento účes zapomenout. Jen to bude chtít trochu více péče a stylingových produktů.

 

Mohlo by se vám líbit

Kadeřnice radí, jak si pomocí účesu ubrat i několik let

Být “forever young” nemusí nutně znamenat podstupování estetických úprav a plastických zákroků. Opticky si ubrat několik let můžete i tak, že jednoduše změníte styling svých vlasů. Své o tom ví i slavná kadeřnice Inanch Emir, zakladatelka salonu Inanch London, která prozradila jednoduché kroky k tomu, jak svůj vzhled o pár let omladit.
marianne.cz

Italský versus klasický bob

Účes jménem bob v posledních sezónách naprosto dominuje všem vlasovým trendům. Ovšem, existuje několik variant, jak tento účes nosit a každá jeho varianta nese trochu jiný název. Liší se především délkou, strukturou, texturou a možnostmi stylingu. Zatímco klasický bob nabízí univerzálnost, vrstvení a více stylingových možností, italský bob je známý svým minimálním vrstvením a tupým zastřižením konečků. To hlavní, co odlišuje italský bob od ostatních, je jeho elegantní, čistý a strukturovaný vzhled.

Mohlo by se vám líbit

Výběr 8 nejlepších šamponů na základě testování: Kvalitní seženete i do 50 Kč v supermarketu

Vybrat šampon není nic snadného, zejména když máte suché či lámavé vlasy. Proto bychom vám s touto volbou rádi pomohli. Přinášíme vám tipy na ty nejlepší šampony na poškozené vlasy.
marianne.cz

Jak na italský bob?

Italský bob se standardně stříhá do jednotné délky, která končí na úrovni brady. Konečky jsou obvykle tupé a ostře zastřižené. Důraz je pak kladen především na vytvoření ostrých linií a lesklého vzhledu, který je pro tento účes typický. Právě pro dosažení typicky lesklého vzhledu si ženy často vlasy rovnají pomocí žehličky na vlasy. Tím také zdůrazní rovný střih konečků a účes celkově získá velmi ostrý charakter. Pokud ale preferujete vlasy zvlněné či kudrnaté, i to je možnost. Italský bob je obecně velmi nenáročný na údržbu. Pokud je nutné si vlasy rovnat, díky krátké délce to nezabere víc, než pár minut. Jestliže po tomto účesu toužíte, mějte na paměti, že pro údržbu a zachování ostrých linií konečků je třeba pravidelně navštěvovat kadeřníka.

Jakým tvarům obličeje italský bob sluší?

Italský bob je skvělý pro svou všestrannost. Sluší téměř všem tvarům obličeje a může ho nosit každý, kdo chce upozornit na struktury a linie svého obličeje. Vlasy můžete například na jedné straně zastrčit za ucho, čímž zvýrazníte své lícní kosti. Pokud máte čtvercový tvar obličeje, buďte s tímto účesem opatrná. Upozorní na vaši čelist, která bývá širší.

Mohlo by se vám líbit

Pudr do vlasů je čím dál tím více oblíbený: K čemu je a jak vlastně funguje?

Snad každá žena zná pudr na obličej. Ten, o němž se vám chceme dnes zmínit, také umí krýt nedokonalosti. Zaměřuje se ale na ty ve vlasech.
marianne.cz

Jak na styling italského bobu

Abyste docílila dokonalého stylingu italského bobu, je třeba mít po ruce vhodné stylingové produkty. Pokud máte jemné vlasy, sáhněte po objemovém spreji a vlasy foukejte fénem s difuzérem, případně vlasy foukejte přes kulatý kartáč, abyste docílila požadovaného objemu. Kulatý kartáč vašim vlasům dodá nejen objem, ale také nádech stylu 60. let. Pamatujte ale na to, že v jednoduchosti je krása a méně je více. Se stylingem to proto zbytečně nepřehánějte, italský bob totiž sám o sobě udělá velkou parádu.

Italský bob
Zdroj článku

Související články

Móda

<span>Kožená saka i šaty ve stylu Kate Moss: 5 trendů z 90. let, které hlásí comeback</span>

Kožená saka i šaty ve stylu Kate Moss: 5 trendů z 90. let, které hlásí comeback

Móda

<span>Nadčasové trenčkoty, zdobené korzety i vysoká krejčovina. Co nás nadchlo na MBPFW?</span>

Nadčasové trenčkoty, zdobené korzety i vysoká krejčovina. Co nás nadchlo na MBPFW?

Móda

<span>Hudební festival, nebo módní přehlídka? Nejlepší trendy z letošního ročníku Coachelly</span>

Hudební festival, nebo módní přehlídka? Nejlepší trendy z letošního ročníku Coachelly

Móda

<span>Nejkrásnější kabelky na telefon: Trendy módní doplněk, který ozdobí každý outfit a uvolní vám ruce </span>

Nejkrásnější kabelky na telefon: Trendy módní doplněk, který ozdobí každý outfit a uvolní vám ruce