Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Buckinghamský palác zažil střídání stráží ve stylu Mamma Mia!

Obvykle hrají armádní písně a pochody, tentokrát však stráž britské královny Alžběty II. zvolila při střídání trochu jiný repertoár.

Eliška Vrbová | 29. 07. 2018

Střídání stráží v Buckinghamském paláci je symbolický obřad spojený s britskou královskou rodinou. Většinou začíná v 11 hodin dopoledne a trvá 45 minut. Je to oficiální moment, kdy stráž královny Alžběty II., která chrání Buckinghamský palác a St. James's Palace, předává štafetu další stráži. Celý proces se odehrává za doprovodu hudby od plukovní kapely z Wellington Barracks, kapela obvykle hraje tradiční pochody a armádní písně. Ale v pátek se hrála trochu jiná muzika.

Tentokrát byla při střídání stráží na řadě Band of the Royal Logistic Corps, jedna z 22 kapel britských armádních útvarů. Zahráli píseň, kterou asi nikdo nečekal. Týden po uvedení druhého dílu muzikálu Mamma Mia!  si diváci před Buckinghamským palácem mohli poslechnout písničku Dancing Queen od ABBY. Navíc si nešlo nevšimnout odvážného pokývnutí hlavami kapely směrem ke královně. Možná má i Její Veličenstvo tento megahit od ABBY ve svém iPodu.

Není to poprvé, co hudba při střídání sráží všechny kolem překvapila. V minulosti kapela zvolila například i titulní znělku k seriálu Hra o trůny. Na videu níže si můžete přehrát úryvek ze střídání stráží s Mamma Mia! atmosférou.