Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na listopad: Panny se mají zaměřit na budoucnost, Ryby nenechat zlákat

Info ikona
horoskop

Je tu listopad a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, nač byste se měli v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout. Jaká témata přinese listopad 2023 právě vám?

Ilona Lea Kotková | 30. 10. 2023

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Neodbytné pocity, nevysvětlitelný neklid i nejrůznější tušení zažívá čas od času asi každý člověk. V našem rychlém světě a současném nastavení společnosti se ale často tyto „divné“ pocity nehodí. Nemáme na ně čas, proto jim nechceme dávat zbytečný prostor. Později se ale obvykle ukáže, že onen „zbytečný“ prostor by vůbec zbytečným nebyl. Následně pak litujeme, že jsme nenaslouchali své intuici a nevnímali varování, které – s odstupem času – bylo tak zřejmé… Listopad vám bude chtít ukázat, jak užitečné může být občas poslechnout nelogické signály a udělat něco třeba úplně jinak, než se od nás čeká.

Rada:

Nezapomínejte, že to, jak se nakonec rozhodnete jednat, je pouze vaše věc. Jste-li zajedno sama se sebou, nemusíte se před nikým dalším obhajovat.

Listopadová afirmace pro Berany:

Odpovědi, které hledám, mám nadosah. Půjdu-li cestou pravdy, objevím je.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Každý bývá občas unavený, zažívá pocity marnosti, v horším případě vyhoření. Někdy můžeme mít pocit, že každému se momentálně daří lépe než nám. Vnímáme se jako oběť a – obvykle „někde venku“ – hledáme viníka. Ať je to, jak chce, abychom mohli čelit těmto rozkladným pocitům, potřebujeme získat zpět svou původní sílu. Pokud strach, sebelítost či bezmoc mají tendenci dominovat vaší realitě, změňte scénář a pamatujte, že všechny překážky mají v životě nějakou alternativu; vždy máte možnost překročit své limity. Listopad vás bude chtít dovést k nalezení klíče, kterým odemknete dveře nových příležitostí a vkročíte do života, jenž vás bude těšit a naplňovat.

Rada:

Začněte se soustředit na to, co v životě máte, nikoli na to, co všechno vám chybí.

Listopadová afirmace pro Býky:

Dveře vedoucí k novým příležitostem jsou pro mě kdykoli otevřené.   

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Všichni někdy potřebujeme vypnout a položit se do světa odpočinku a zábavy. Je to přirozené a žádoucí, ale jen do té míry, než se z příjemného stane nezbytné. Ať je řeč o alkoholu, sladkostech, práci, sexu nebo třeba o druhém člověku, jednoznačně platí, že cokoli, co nás může chytit do pasti závislosti s tendencí převzít kontrolu nad naším životem, může velmi uškodit. Listopad vás bude chtít dovést na hranici vlastních stínů a záleží jen na vás, jak se ke své temnější stránce postavíte. Má ji každý člověk, ale jen někdo ji umí proměnit ve světlo. Právě nyní je dobrý čas začít na sobě pracovat nebo si alespoň posvítit na všechno, co vás okrádá o čas a životní energii.

Rada:

Pojmenujte to, co vás drží v nesvobodě, a najděte způsob, jak ta pouta setřást.

Listopadová afirmace pro Blížence:

Mám dostatek síly i odhodlání opustit vše, co mě limituje.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Každý člověk má šanci dosáhnout hojnosti, ať ji vnímá jakkoli. Důležité ale je odsunout stranou všechny negace a předsudky spojené s bohatstvím a zajištěním, na nichž lpíme. Dobrý životní pocit nepramení jen z materiálního zabezpečení, ačkoli i to hraje v současném nastavení světa důležitou roli. Je však třeba ctít i jiné zákonitosti a zůstat v propojení s přírodou i sebou samými. Tam lze najít skutečnou jistotu a tolik potřebný pocit bezpečí. Listopad vám bude chtít ukázat, že kromě budování pevného materiálního zázemí je nutné pracovat i na zázemí osobním – vnitřním. Až kombinace obojího může přinést skutečné životní uspokojení.

Rada:

Uvolněte se a zamyslete se nad tím, co ve vás evokuje slovo hojnost. Každý ji vnímá po svém, univerzální definice neexistuje. Jak to máte vy?

Listopadová afirmace pro Raky:

Mám dostatek všeho, co potřebuji ke spokojenému žití.

Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Někdy se naše naděje rozplynou v nenávratnu a sny vyblednou. To, s čím jsme dosud spojovali svou budoucnost, je pryč a my cítíme smutek a nejistotu. Je to přirozené, ale nemělo by nás to na naší další cestě limitovat příliš dlouho. V takovém rozpoložení je pochopitelně snadné zaměřit se na to, o co jsme přišli, a nechat svou energii stagnovat. Jednoduše se pak ocitneme v bludném kruhu sebelítosti. Listopad vás bude chtít dovést k uvědomění, že plakat nad rozlitým mlékem nic nevyřeší. Lepší je vzniklý „nepořádek“ uklidit a nalézt nový zdroj radosti. Tím může být důvěra v budoucnost, ruku v ruce s odpuštěním.

Rada:

Odhoďte svůj zármutek, dopřejte si právo na štěstí a vydejte se vědomě cestou naděje. Není to tak těžké, jak se může zdát.

Listopadová afirmace pro Lvy:

Otevírám své srdce šťastné budoucnosti.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Jsou šťastná i náročnější období, která se v životě nás lidí periodicky střídají. Všechna mají svůj smysl a jasný cíl. Jsou jimi poučení a nová šance posunout se zase o stupínek výš. Vy se právě teď nacházíte na prahu velmi přívětivého měsíce, který vás nechá šťastně vydechnout a užít si klidné, naplněné dny. Dostanete příležitost zastavit se a ohlédnout zpět, podívat se na uplynulé období s nadhledem, bez jakkoli vyhrocených pocitů. Na cestu vám svítí šťastná hvězda a příslib, že cokoli v nadcházejícím období započnete, má dobrý potenciál do budoucna. Zaměřte se na budoucnost a plány, tentokrát není třeba držet se příliš při zemi.

Rada:

Zachovejte si potřebnou míru pokory i v těch nejšťastnějších dobách. Nezapomeňte na proměnlivost života.

Listopadová afirmace pro Panny:

Očekávám zázraky.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Jasný úsudek a promyšlené jednání jsou mnohdy tím, čeho se nám nedostává. Zvlášť v situacích, které jsou emočně vyhrocené, míváme tendence jednat příliš rychle a vášnivě a volit i podobně zabarvená slova. Ne vždy je to namístě a po vychladnutí občas i velmi litujeme toho, co jsme vypustili z úst. Slova často ublíží do takové míry, jakou jsme si předtím ani nedokázali představit. Listopad vás bude s podobnou situací konfrontovat. Snažte se zachovat klid, jakkoli náročné to může být. Než se rozhodnete pro krajní řešení, počítejte do deseti a ptejte se sama sebe, zda to opravdu takhle chcete. Je-li možno, pokuste se o konstruktivní diskusi a až následně se jednejte.

Rada:

Nezapomínejte na staré dobré „dvakrát měř, jednou řež.“ Obvykle se to vyplácí.

Listopadová afirmace pro Váhy:

Vždy jednám v klidu a bez předsudků, v souladu se svým původním nastavením.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Svou realitu si v mnoha ohledech utváříme sami. Pocit, který ze života máme, je velmi ovlivněn úhlem našeho pohledu. Prohlédneme-li skrze závoj iluzí a nejrůznějších „přesvědčení“, pozměníme-li perspektivu, mnohdy se nám nabídne docela jiný, často i velmi překvapivý obraz. Úhel pohledu je i vaše listopadové téma. Situace, v níž se nacházíte, má jistě i jiný způsob řešení. Pocit bezmoci může být pochopitelný, nikdy by však neměl vycházet jako definitivní. Každá situace má nějaké další východisko a jakkoli náročné se může zpočátku jevit, zásadní je nepodlehnout pocitu, že cokoli jiného zkoušet už nemá smysl. Stále jste to vy, váš život a rozhodování.

Rada:

Řešíte-li opakovaně nějakou složitou situaci, podívejte se na ni s odstupem několika let. Zahrajte si na budoucnost a představte si sebe samu v době, kdy bude problém vyřešen. Kudy jste do toho bodu došla?

Listopadová afirmace pro Štíry:

Vím, že každá situace má nějaké, pro mě dobré řešení.

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Sdílená radost se násobí, to nejspíš potvrdí naprostá většina lidí. Ať se šťastná událost týká nás osobně, nebo někoho z našich blízkých, vždy je naplňující podělit se s těmi, na kterých nám záleží. Právě to je vaše listopadové téma. Čeká vás po všech stránkách radostný čas i jakési zadostiučinění v případě, že na činnost, jejíž sladké plody momentálně sklízíte, hleděli někteří s velkou nedůvěrou. Užívejte si výsluní a čerpejte energii také pro chvíle, které možná nebudou tak povzbudivé. Zachovejte si víru v to, že ačkoli je nám někdy těžko, každé náročné období jednou vystřídá to šťastnější. Vaše momentální situace je toho zářným příkladem.  

Rada:

Máte-li ve svém okolí někoho, komu se momentálně příliš nedaří, povzbuďte ho svým příkladem; naděje na lepší zítřek je tu vždycky.

Listopadová afirmace pro Střelce:

Mé srdce se raduje z lidské vzájemnosti.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Někdy se v životě ztratíme. Dojdeme do bodu, odkud nevidíme žádnou další cestu. Vnímáme, že je něco s námi nebo kolem nás v nepořádku, ačkoli se nám fakticky nic konkrétního neděje. V takových chvílích je dobré věnovat svým pocitům pozornost a na čas se stáhnout do ústraní – do sebe. Rozjímat, přemýšlet a znovu „nahodit“ svůj vnitřní kompas. Světlo, které v sobě každá lidská bytost má, nikdy docela nevyhasne, jen se může naoko ztratit. Listopad vás chce dovést na cestu sebe-poznání a položí vám otázku, zda jste na své současné cestě spokojená. Vnímejte o to intenzivněji dění uvnitř sebe a seberte odvahu být k sobě i druhým upřímná. V konečném důsledku je to velmi ulevující.

Rada:

Pozor i na druhý extrém. Neponořte se do svého rozjímání natolik, že ztratíte kontakt s realitou.

Listopadová afirmace pro Kozorohy:

Své vnitřní světlo vidím jasně a s jistotou vždy dokážu najít správný směr.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Trpělivost a odhodlání jsou tou nejlepší cestou k zajištění úspěchu – hledání zkratek není tím nejlepším způsobem, jak na něj dosáhnout. Zkušenosti, které díky dostatečně dlouhé cestě získáme, jsou k nezaplacení, a jedině ty nás mohou posouvat blíž a blíž našemu cíli. Listopad vás s tímto tématem bude konfrontovat. Zůstaňte věrná svému původnímu záměru, a přestože jde o dlouhou a náročnou cestu, nepolevujte. Vkládejte do své práce lásku a osobní energii, postupujte metodicky. Zdokonalujte se prostřednictvím případných pochybení a nepolevujte ve svém nasazení. Přijde doba, kdy se vám vaše úsilí bohatě vrátí.

Rada:

Pozor také na opačný extrém. Ani urputnost není tím, co vás přivede k cíli. Nebojte se přiznat chybu a vítejte ji jako poučnou lekci.

Listopadová afirmace pro Vodnáře:

Jsem trpělivá a moudrá bytost. Mé záměry jsou čisté, prospěšné mně i mému okolí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Když si vysníme budoucnost, mohou nám někdy možnosti, které se před námi ukazují, připadat jako nedostatečné, nebo naopak až příliš lákavé. Cesta k cíli bývá zahalena mlhou a nikdy přesně nevíme, co ukrývá pohár, z něhož se rozhodneme napít. Listopad vás do podobné situace přivede. Nenechte se zlákat třpytivým obalem, nepodlehněte kouzlu okamžiku a zajímejte se také o to, co je uvnitř nádoby. Často je ta méně atraktivní cesta v konečném důsledku tou nejlepší. Řiďte se svým vnitřním zrakem bez ohledu na to, jak věci působí navenek. Znovu se zamyslete i nad tím, co přesně od života očekáváte a kam si přejete směřovat.

Rada:

Nezůstávejte kvůli své nerozhodnosti stát na místě. To by byla větší chyba než samotné špatné rozhodnutí.

Listopadová afirmace pro Ryby:

Nahlížím pod povrch věcí, vždy zvolím pro sebe nejlepší cestu.

Zdroj článku