Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak dnes vypadají herci, které si pamatujete z televizních obrazovek jako děti

Každý z nás má určitě nějaký oblíbený film či seriál, ve kterém hrají hlavní roli děti. A ačkoliv se zdá, že jsou dětmi i dnes, čas je neúprosný a i z těchto našich malých oblíbených hrdinů vyrostli dospělí jedinci. Někteří se i nadále věnují herectví, jiní nikoliv. Prohlédněte si naší galerii a zjistíte, že některé z dětí, které perfektně znáte z televizních obrazovek, byste v dospělosti možná už ani nepoznali.

Aneta Akgül | 23. 03. 2024

Nejznámější dětské role

Děti a jejich role ve filmech a seriálech mají v naší kultuře a společnosti zásadní význam. Tyto role nejenže přinášejí zábavu a odpočinek, ale také mají hlubší význam a důležitost, která ovlivňuje jak dětské diváky, tak i dospělé. Jen těžko bychom si zvládli představit třeba Vánoce bez dětí z komedie S tebou mě baví svět nebo bez Kevina z filmu Sám doma. A velmi často máme pocit, že tyto děti, které pravidelně vídáme na televizních obrazovkách, jednoduše nerostou. Čas ale plyne a stejně tak, jako stárneme my, stárnou i tyto oblíbené dětské hvězdy.

 

Mohlo by se vám líbit

Blonďáčka z Modré laguny byste dnes nepoznali. Krása Christophera Atkinsna se stala jeho prokletím. V 60 letech hledal náruživou partnerku

Film Modrá laguna si pamatujeme jako jeden z nejromantičtějších a zároveň nejžhavějších filmů 80. let. Přestože byl snímek tehdy velmi zkritizován, slibně nastartoval kariéru mladému Christopheru Atkinsnovi, který ztvárnil roztomilého kudrnatého blonďáčka s vypracovanou postavou a tváří anděla. Nakonec se však ukázalo, že jeho vzhled mu v herectví spíše uškodil. Jak Chris vypadá dnes? Podívejte se do galerie.
marianne.cz

Co se učí dětští herci

Živit se jako herec či herečka je pro mnohé z nás poměrně nepředstavitelnou záležitostí. Umět na povel vyjádřit určité emoce a zahrát je tak, aby diváci věřili tomu, že určitou emoci a roli opravdu zažíváme, je náročné. A pro děti, které jsou ještě jako nepopsaný papír, zdaleka si nezažily to, co dospělí a do některých situací se zkrátka ještě neumí vcítit, je to o to těžší. A jaké aspekty provází děti, které chtějí prorazit v hereckém světě?

Prvním důležitým aspektem je identifikace a inspirace. Dětské role ve filmech a seriálech umožňují dětem identifikovat se s postavami, které procházejí podobnými situacemi a emocemi. Tyto postavy mohou sloužit jako inspirace pro děti, posilovat jejich sebevědomí a podporovat jejich sny a cíle. Druhým klíčovým faktorem je výuka hodnot a životních lekcí. Filmy a seriály často přinášejí důležité životní lekce a hodnoty, jako je odvaha, láska, přátelství, tolerance a empatie, což se právě zde děti učí. Skrze příběhy a postavy děti získávají vhled do různých situací a zjišťují, jak řešit problémy a konflikty. Třetím bodem je rozvoj emoční inteligence. Dětské role ve filmech a seriálech mohou pomoci dětem rozvíjet svou emoční inteligenci tím, že jim ukazují různé emoční a citové reakce a strategie pro jejich řízení. To může vést k lepšímu porozumění vlastním emocím a emocím druhých. Čtvrtým faktorem, který se poměrně úzce váže k předchozím zmíněným, je posilování empatie a porozumění rozmanitosti. Filmy a seriály s dětskými postavami často zobrazují různorodé skupiny lidí a kultury. Tím pomáhají dětem rozvíjet empatii a porozumění vůči lidem s odlišnými zkušenostmi a pozadím. Posledním, avšak rozhodně velmi podstatným bodem, je důraz na rodinné a mezilidské vztahy. Právě filmy a seriály často dětem zdůrazňují důležitost rodinných a mezilidských vztahů. Tyto příběhy mohou posilovat vztahy mezi rodiči a dětmi, sourozenci a přáteli tím, že ukazují význam komunikace, důvěry a podpory.

Jak dnes vypadají herci, které si pamatujete z televizních obrazovek jako děti?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zábava
Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Zábava
Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?