Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Blonďáčka z Modré laguny byste dnes nepoznali. Jeho vzhled mu v herectví spíše uškodil

Film Modrá laguna si pamatujeme jako jeden z nejromantičtějších a zároveň nejžhavějších filmů 80. let. Přestože byl snímek tehdy velmi zkritizován, slibně nastartoval kariéru mladému Christopheru Atkinsnovi, který ztvárnil roztomilého kudrnatého blonďáčka s vypracovanou postavou a tváří anděla. Nakonec se však ukázalo, že jeho vzhled mu v herectví spíše uškodil. Jak Chris vypadá dnes? Podívejte se do galerie.

Po natočení Modré laguny jeho herecký talent nikdo neocenil

Když se osmnáctiletému plavčíkovi s láskou k plachtění podařilo porazit na castingu čtyři tisíce dalších uchazečů o hlavní roli ve filmu Modrá laguna, vypadalo to, že to bude začátek jeho velké herecké kariéry. Za film, kde hrál po boku krásné Brooke Shields, byl dokonce nominován na cenu Zlatý glóbus. Jeho krása a vypracovaná postava, a pravděpodobně i to, že ve filmu nebyl vidět jinak než téměř nahý, ho ale navždy zaškatulkovala mezi „tělesné“ herce. Nikdo tedy neocenil jeho herecký talent, ale nabízeli mu pouze role polonahých fešáků, které mají přitáhnout dívčí publikum. Kromě seriálu Dallas, kde se objevil v roli plavčíka, hrál už jen v béčkových filmech a finanční situace ho dohnala až k tomu, že nafotil akty a točil i filmy pro dospělé.

Mohlo by se vám líbit

Co dnes dělá Uzlinka z Pelíšků? Vzala si známého herce, sama ale už roky nehraje

Pelíšky k svátkům zkrátka patří a tak nepochybujeme o tom, že jste si je letos o Vánocích užili i vy. Každá z rolí v tomto snímku je přitom skvěle promyšlená a výjimkou není ani role Lidušky Šebkové alias malé Uzlinky. Tu tehdy ztvárnila Silvie Koblížková. Dnes už ale není malou dívenkou, ani herečkou a ani se nejmenuje Koblížková.
marianne.cz

Dnes se mu ale daří dobře. Nechal si patentovat vybavení na rybaření a vlastní společnost, která prodává zboží pro outdoorové sporty. Navíc se z něj stal úspěšný řezbář. „Vyrábím sošky ze dřeva, hlavní s vílí a trpasličí tematikou, v podstatě fantasy. Prodávám je a posílám zájemcům z celého světa,“ pochlubil se webu Itsjustmovies.com. Co se týče jeho osobního života, v roce 1985 se oženil s australskou herečkou Lynn Weber, se kterou má dvě děti, Brittany a Granta. V roce 2007 se spolu rozvedli, nicméně dnes je z něj pyšný dědeček a svá vnoučata bere kempovat a rybařit. V rozhovoru pro Page Six se v roce 2021, tedy v jeho šedesáti letech, svěřil, že hledá partnerku, která se ráda směje, je spontánní a nebude dělat dusno. Navíc dodal, že musí mít dostatečně velký sexuální apetit, aby s ním udržela krok. „A musí být otevřená. Otevřeností myslím to, že věřím, že ve zdravém vztahu musí být dostatek intimity. Tím nemyslím jenom sex, ale vyjádřit se k intimním věcem bez odsuzování a zlehčování,“ vysvětli.

Dnes by už film Modrá laguna nemohl vzniknout

Když on i Brook Shields vzpomínali na natáčení Modré laguny, oba se shodli, že dnes by už takový film nemohl vzniknout. Takovýto film už nikdy nevznikne, nebylo by to dnes dovoleno,“ prohlásila Brooke Shields. Atkins s ní souhlasí: Bože, to opravdu ne. Ve filmu byla týrána zvířata! Napichovali jsme ryby a dělali všechny druhy dalších šílených věcí, které by dnes byly nepřijatelné. Děti běhaly po pláži úplně nahé! Ne, to už by dnes nešlo.“ Faktem je, že původně chtěl režisér, aby byli oba herci po celou dobu filmu nazí. To ovšem nebylo možné, jelikož Brook bylo tehdy teprve čtrnáct let a i v milostných scénách ji zaskakovala dublérka. Už tak jí bylo prý nepříjemné, když od nich bylo vyžadováno, aby spolu měli skutečný milostný ztah „Chtěli nás zoufale přimět, abychom se do sebe zamilovali,“ řekla. „Nereagovala jsem tehdy na to nucení do vztahu dobře. Do té doby jsem ještě s nikým neměla ani první polibek,“ vzpomíná úspěšná herečka.

Podívejte se do galerie, jak to v Modré laguně hercům slušelo a jak vypadá kudrnatý fešák dnes.

Jak se změnil Christopher Atkins z Modré laguny
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Zábava
Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni