Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak v zůstat fit? Inspirace na zábavné domácí cvičení od celebrit

Doma se dá také posilovat a efektivně spalovat kalorie, a to i zábavnou formou.

Omezený počet trénujících lidí, zavřené šatny a sprchy. Provoz fitness center byl opět spuštěn, ale hygienická opatření skupinovému cvičení nenahrávají. Přesto ani doma nemusíte cvičit sama. Pokud se vám nepodaří zlákat další členy rodiny, mohou vám společnost dělat ti nejpovolanější. Každým dnem se objevují cviky známých celebrit a sportovkyň, které na svých sociálních inspirují své fanoušky, a ti se tak mohou udržovat v kondici spolu s nimi.

S Naomi cvičí ženy z celého světa

Modelka Naomi Campbell na svém instagramovém účtu každý den vysílá živě své cvičení zaměřené na celé tělo. Využívá při něm minimum doplňkového vybavení, řada cviků se dá případně provádět i bez něj, proto se k ní může ze svého domova připojit opravdu každý. Videa se svými oblíbenými cviky pravidelně zveřejňují také známé modelky, herečky a zpěvačky, jako je například Jessica Alba, Nicole Scherzinger, Kate Upton a spousta dalších.

S využitím netradičních pomůcek pak přišel oblíbený australský herec Chris Hemsworth. Ve videu se svým osobním trenérem ukazuje, jak se dá k posilování využít i běžné vybavení každé domácnosti. Pokud je pro vás Chrisův trénink příliš náročný, můžete alespoň svou pozornost upnout na hercovo vypracované tělo. A že je na co koukat!

U nás se do podobných aktivit pustili i známé sportovkyně, například tenistka Karolína Plíšková, běžkyně Zuzana Hejnová nebo snowboardistka Eva Samková. Každým dnem se na sociálních sítích objevují další a další pozvánky na online cvičební lekce fitness trenérů, nejčastěji pak na lekce jógy.

Pálit kalorie jde i před televizí

Venku se pomalu ale jistě začíná oteplovat a slunce láká na jarní procházky, rodinné výlety nebo nějakou tu sportovní aktivitu. V současné době je však stále lepší být doma a minimalizovat pohyb venku jen na ty nejnutnější případy. Pokud vám inspirace od známých tváří nestačí, zkuste si cvičení ozvláštnit s herní konzolí. PlayStation 4 nabízí řadu pohybových her, při kterých se dá efektivně posilovat, zpotit, nebo jen tak vyblbnout.

Jestliže preferujete fyzickou aktivitu v nižším tempu, vyzkoušejte Yoga Master. Ať už se józe věnujete déle nebo jste úplnými začátečníky, s touto cvičební hrou postupně dosáhnete perfektní rovnováhy mezi tělem a myslí. Jóga rozhodně není nuda a jejím pravidelným cvičením zpevníte celé tělo i vyčistíte hlavu.

V aktuálně nejpopulárnější československé hře Beat Saber budete potřebovat příslušenství PS VR. Ve virtuální realitě sekáte barevnými meči kostky, které přilétávají v rytmu hudby. Stačí půlhodina intenzivního pohybu obou rukou doplněného o pohupování se v tempu písničky, nebo i pobrukování textu, a kalorie mizí rychleji, než by se mohlo zdát.

Pokud právě pohyb v rytmu hudby patří mezi vaše oblíbené pohybové aktivity, hra Just Dance je přímo pro vás. Pravidelným hraním si nejen zlepšíte fyzičku, ale také se s celou rodinou náramně pobavíte.

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci