Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak vybrat to pravé svatební místo?

Info ikona
Svatební místo

Doby, kdy se svatby pořádaly výhradně v kostele, jsou nenávratně pryč. Dnes mají nevěsty na výběr doslova desítky možností, od rychlovky na radnici přes klasiku na zámku až po adrenalin při seskoku padákem. Jak tedy vybrat ideální svatební místo?

Promotion | 28. 03. 2022
  1. Řiďte se srdcem

Základem je vybrat místo, která ve vás probudí ty pravé emoce. Pokud vás to táhne do přírody, nemá cenu plánovat svatbu ve městě, i kdyby to mělo být sebevíc praktičtější. A naopak. Venkovní prostředí není podle vašeho gusta? Nenechte se zviklat romantickými svatebními snímky z tajuplných lesů. Kvalitní svatební fotograf vám dokáže vykouzlit dechberoucí záběry kdekoliv.

  1. Berte v potaz počet hostů

Druhým stěžejním faktorem je počet hostů. Plánujete-li malou intimní svatbu, pohodlně se vejdete i do zahradního altánku. Pro pompézní veselku s desítkami svatebčanů ale zvolte raději prostornější místa.

Tip: Může se stát, že se na poslední chvíli vetřou na oslavu vašeho manželství hosté, se kterými jste na začátku nepočítali. Proto se ujistěte, že se na vybrané svatební místo případně vejde o pár hlav víc.

  1. Myslete na rozpočet

Jestliže zrovna nepatříte mezi české milionáře, budete muset mít při plánování svatby na paměti omezený rozpočet. Na těch nejpopulárnějších svatebních místech si za rezervaci mohou říct až desítky tisíc korun. Stačí se ale poohlédnout v mémainstreamových lokalitách a určitě objevíte stejně perfektní místo za zlomek ceny. Některá místa navíc nabízejí také vyžití pro relaxaci - wellness, vířivku či saunu. Relax po náročné svatební noci přijde vhod.

  1. Bez osobní návštěvy nic nerezervujte

Podle fotek a doporučení z internetu může svatební místo působit jako ráj na zemi. Až osobní návštěva vám ale prozradí, zda je skutečně to pravé pro vás.

  1. Nezapomínejte na praktickou stránku věci

Našli jste nádherné místo, které splňuje všechna vaše kritéria? Nezapomeňte si ověřit jeho praktičnost. Budete potřebovat alespoň základní zázemí pro catering, svatebního fotografa a kapelu.

Tip na svatební dar: jako dárek pro novomanžele může dobře posloužit například kvalitní kávovar, který jistě ocení oba manželé. Není nad kvalitní kávu přímo v pohodlí domova.