Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Když hvězdy tančí… již po desáté!

V sobotu 12.10. startuje desátá řada taneční soutěže StarDance. V ní vystoupí i Veronika Khek Kubařová a Nora Fridrichová, které jsme měli tu čest mít v nedávných číslech Marianne. Na co se v letošním ročníku soutěže můžete těšit?

Karolína Peřinová | 11. 10. 2019

Desátá jubilejní řada StarDance připomene to nejlepší z historie soutěže a zároveň přinese spoustu atraktivních novinek. Máme se na co těšit! Opět se představí deset osobností různých profesí. Poprvé vystoupí například spisovatelka, youtuber nebo uznávaný rybář. V porotě také zasednou dva noví členové, kteří StarDance v minulosti zakusili jako soutěžící.

Co nás v následujících deseti kolech čeká?

Vzhledem k nenadálým událostem se program prvního a druhého večera pozměnil. Program věnovaný legendě české popmusic Karlu Gottovi, byl původně plánovaný až na druhé kolo. Jeho památku si ale připomeneme již při zahájení 12.10. 

3. Třetí kolo nazvané Dance with company otevře velké stepařské číslo pod vedením mistra Tomáše Slavíčka. Taneční páry budou mít za úkol začlenit do svých choreografií taneční company a tím své vystoupení proměnit ve svébytnou samostatnou show.

4. Čtvrtý večer bude pohádkový. V úvodu se diváci mohou těšit na světové baletní číslo a pak přijdou na řadu slavné filmové a muzikálové pohádkové melodie a hity. Speciální budei stylizované pojetí, stále ovšem plně v duchu tance a noblesy.

5. Pátá sobota bude patřit jenom letošním hvězdám, jejich vystoupením, jejich choreografiím a nápadům. Ukázku několika standardních tanců na profesionální soutěžní úrovni předvedou opravdoví mistři.

6. Šesté soutěžní kolo StarDance zavzpomíná na výročí 17. listopadu. Bude se pracovat s pojmem „svoboda“, a to v širším významu, přirozeně s přesahem do umění. O velkolepý opening se postará Circus La Putyka.

7. Benefiční večer proběhne již po čtvrté a tanec tak opět bude pomáhat. V tomto kole opět nikdo nevypadne a k porotě zasedne patron Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

8. Ukradený náhrdelník je název osmého soutěžního kola. Vystoupení všech párů prostoupí jeden příběh s detektivní zápletkou. Dějová linka se začne odvíjet s prvním tancem a skončí s posledním. Každý pár zatančí dvakrát, a tak se může do příběhu vracet a navazovat na něj. Druhým v pořadím bude scénický tanec, který se do dramaturgie soutěže po odmlce vrací.

9. Podobu devátého večera ovlivní porotci! Každý z nich bude mít příležitost reálně působit na taneční vystoupení jednoho z párů. Během tréninkového týdne porotce navštíví přidělený pár ve zkušebně a bude ho mentorovat. Jeho taneční číslo nebude porota samozřejmě v soutěžní večer bodovat. A stejně jako loni ve druhé části tohoto kola rozhodnou o třetím postupujícím pouze diváci. Ti se mohou těšit také na originální číslo Jana Ondera a Marka Zelinky.

10. Velké finále začne nezapomenutelným kankánem v podání žen i mužů. Naposledy si spolu zatančí všech deset párů a diváci se mohou těšit i na předvánoční hudební překvapení.

V redakci máme každý svého favorita. Komu budete fandit vy?

Soutěžní páry StarDance 2019

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace